Panele fotowoltaiczne modeleSOLEKO POLSKA w ofercie posiada większość modeli paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku polskim. Wszystkie z nich pochodzą od znanych producentów, głównie europejskich.

Oferowane panele posiadają gwarancję producenta na wady fabryczne nawet do 15 lat oraz gwarancję na wydajność nie mniejszą niż 80% nawet do 25 lat.

Wybrane modele paneli fotowoltaicznych

 

IBC PolySol CS5

IBC MonoSol MS-HC

Q Cells DUO G7

IBC MonoSol OS6-HC

Moc znamionowa (Wp)

280

330/335

330/335

360/365

Rodzaj

polikrystaliczne

monokrystaliczne

monokrystaliczne

monokrystaliczne

Efektywność (%)

~17,1

~19.6

~19.6

~19.5

Napięcie znamionowe (V)

~32,1

~33,8

~34,14

~33.9

Waga (kg)

19.5

19

19.9

20

Wymiary (mm)

1650 x 992 x 40

1684 x 1002 x 45

1685 x 1000 x 32

1776 x 1052 x 35

 

W ofercie posiadamy również wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne marek takich jak IBC Solar, Q Cells, Sunpower, LG. 

Na specjalne życzenie naszych Klientów, możliwe jest także sprowadzenie modeli od producentów, którzy nie zostali wymienieni w dostępnej na stronie ofercie. Dzięki temu każdy może skompletować dla swojego gospodarstwa takie rozwiązanie, które będzie odpowiadać danym potrzebom. Energia pozyskiwana ze słońca może być dostępna dla każdego domu, niezależnie od dostępnego miejsca. Panele mogą być montowane zarówno na dachu, jak i bezpośrednio na gruncie, dzięki czemu dostępne możliwości są niemal nieograniczone. 

W ofercie dostępne są moduły fotowoltaiczne polikrystaliczne oraz monokrystaliczne. Poszczególne modele od IBC Solar, Q Cells czy LG różnią się między sobą oferowaną mocą znamionową - jest to parametr, który najlepiej pozwala określić po jaki rodzaj paneli najlepiej sięgnąć. Biorąc pod uwagę średnie zużycie energii elektrycznej w ciągu roku, lub też wyliczając je na podstawie odczytów z poszczególnych miesięcy, można ustalić jaka moc okaże się optymalna w danym przypadku.

W celu dobrania najwłaściwszej opcji, zachęcamy do kontaktu z nami za pośrednictwem strony. Konkretna wycena kosztów paneli zależna jest od szeregu czynników - wybranego modelu czy sposobu ich zamontowania. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.

Przejdź dalej do:

Zestawy fotowoltaiczne - panele słoneczne - ceny

Dotacje - Dofinansowania - programy

"Porady i wiedza" - fotowoltaika - panele słoneczne

PRZYDOMOWE ELEKTROWNIE SŁONECZNE do produkcji energii elektrycznej

  • Domowe elektrownie słoneczne to ciekawy i nowoczesny sposób na stanie się po części niezależnym gospodarstwem domowym lub firmą od Zakładu Energetycznego. Ceny energii elektrycznej oraz surowców do jej wytworzenia nieustanie wzrastają. Podejmując decyzję o inwestycji w zestaw solarny oparty o panele fotowoltaiczne wyprzedzamy przyszłość o kilka lat, zabezpieczając energetycznie nas samych oraz swoją rodzinę.
  • Spoglądając od technicznego punktu widzenia, elektrownia słoneczna składa się zasadniczo z dwóch elementów głównych (panele słoneczne fotowoltaiczne oraz inwerter solarny) i bardzo wielu mniej zauważalnych (okablowanie, ochronniki przepięciowe, rozłączniku bezpiecznikowe itp.).
  • Poprawnie działający zestaw solarny pozyskuje poprzez panele fotowoltaiczne energię ze słońca, przekazując ją do inwertera, który z kolei przetwarza ją na prąd właściwy do wykorzystania w gospodarstwie domowym.
  • Przydomową elektrownię słoneczną może założyć każdy właściciel domu bez żadnych pozwoleń (w większości przypadków).
Elektrownie słoneczne

Korzyści płynące z inwestycji

Instalacja fotowoltaiczna (panele fotowoltaiczne) to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań oszczędzania na rachunkach za energię elektryczną. Na mocy ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii z 1 lipca 2016 roku, została wprowadzona możliwość przekazywania nadwyżek wytworzonej energii elektrycznej do obsługującego nas Zakładu Energetycznego. Następnie w formie opustów za każdą 1 kWh przekazaną do Energetyki, Klient ma prawo odebrać 0,8 kWh (80%) dla mikroinstalacji do 10kW oraz 0,7 kWh (70%) dla mikroinstalacji do 50kW. Taka forma wymiany jest niezwykle korzystna dla posiadaczy przydomowych elektrowni fotowoltaicznych. Przy optymalnie dobranej mocy systemu fotowoltaicznego nie jest żadnym problemem zmniejszenie rachunków do marginalnych kwot.

Dofinansowanie - koszty instalacji solarnej nie muszą być wysokie

Istnieje kilka form wsparcia zakupu systemu fotowoltaicznego. Najbardziej powszechną są dotacje do kredytu bankowego. Dotacje te najczęściej są finansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Od 2019r. można skorzystać z dopłaty 5000 zł w programie „Mój Prąd”. Na wsparcie przydomowych elektrowni słonecznych NFOŚiGW przeznaczył, aż 1 miliard złotych. Kolejną korzystną formą wsparcia jest ulga termomodernizacyjna, gdzie mamy możliwość odliczenia kosztu zakupu instalacji fotowoltaicznej od dochodu w naszym zeznaniu rocznym. Jest to realna gotówka przekazywana jako zwrot podatku. Wysokość zwrotu uzależniona jest od naszej stawki podatku dochodowego. Najczęściej wynosi ona 17%, więc przekładając to na wartość instalacji fotowoltaicznej zwrot może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Pamiętajmy, że wartość odliczenia należy pomniejszyć o dotacje uzyskaną w programie „Mój Prąd"

Istnieją też formy wsparcia na poziomie Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodrki Wodnej oraz Gmin. Warto zatem uzyskać dodatkowe informacje we właściwym dla siebie WFOŚiGW lub Urzędzie Gminy czy przypadkiem nie prowadziły one ewentualnych programów dofinansowań.

Firma SOLEKO POLSKA w każdym z tych rodzajów dofinansowań pomaga kompleksowo Klientom w kwestii przygotowania dokumentacji oraz ewentualnej współpracy z bankami.

Przejdź dalej do:

Zestawy fotowoltaiczne - panele słoneczne - ceny

Dotacje - dofinansowania - programy

"Porady i wiedza" - fotowoltaika - panele słoneczne

Słońce można efektywnie wykorzystywać do wytwarzania energii elektrycznej lub otrzymywania ciepła. Obecnie funkcjonuje wiele możliwości, które pozwalają na ogromne oszczędności w stosunku do konwencjonalnych źródeł energii oraz zmniejszają ogólne zanieczyszczenie środowiska.

Najbardziej rozpowszechnionym sposobem wykorzystania promieniowania słonecznego są zestawy solarne oparte o panele fotowoltaiczne.

Panele fotowoltaiczne źródło zielonej energii
Panele fotowoltaiczne przekształcają światło w energię elektryczną. Będąc świadomym, że prąd elektryczny kosztuje coraz to większe pieniądze, instalacje solarne są w stanie przynieść swoim właścicielom wymierne oszczędności w domowym budżecie.

 

Ogniwa fotowoltaiczne dzielą się na 2 główne grupy dostępne obecnie na rynku:

Moduły monokrystaliczne

Moduły monokrystaliczne

Moduły fotowoltaiczne wytworzone z ogniw monokrystalicznych posiadają obecnie najwyższą sprawność wśród wszystkich modułów fotowoltaicznych oraz żywotność wynoszącą co najmniej 30 lat. Ogniwo wykonane jest z jednego kryształu krzemu. Wysoka sprawność uzyskana zostaje w wyniku dokładnego ukierunkowania struktury kryształu w jednym kierunku. Metoda otrzymywania monokryształów została wynaleziona przez polskiego chemika Jana Czochralskiego w 1916 roku i jest stosowana do dzisiaj. Moduły monokrystaliczne stają się wiodącą technologią solarną w ostatnich latach z uwagi na zwiększenie sprawności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji.

Moduły polikrystaliczne

Moduły polikrystaliczne

Moduły polikrystaliczne, jak również moduły multikrystaliczne produkowane są w prostszym technologicznie procesie. Czysty półprzewodnikowo krzem zostaje rozpuszczony w podciśnieniu pod szkłem ochronnym i przelewany do tzw. kokili, w których w odpowiedniej temperaturze kierunkowo zastyga. Multikrystaliczne bloczki obrabiane są dalej przy pomocy precyzyjnych pił do postaci słupków o kwadratowej, komórkowej powierzchni, które następnie kroi się i czyści przy użyciu pił taśmowych do multikrystalicznych krążków krzemu o grubości 200 mµ. Ten pośredni produkt nazywany jest również "płytką". Sprawność wysokowartościowych jakościowo ogniw fotowoltaicznych polikrystalicznych jest ok. 3% niższa od paneli monokrystalicznych. Z uwagi na zmniejszenie różnicy w cenie w stosunku do paneli monokrystalicznych stają się one mniej popularne.

W ofercie SOLEKO POLSKA znajduje się szeroka gama paneli słonecznych monokrystalicznych i polikrystalicznych głównie europejskich producentów (IBC Solar, Q Cells, LG, Sunpower). Oferowane moduły chechują się zastosowaniem najnowszych technologii takich jak PERC (Passivated Emitter Rear Cell), Half-Cut (ogniwa połówkowe). Ich niezawodność i wysoka jakość sprawiają, że moduły te są wśród najlepiej sprzedających się produktów tego rodzaju dostępnych na rynku europejskim. Posiadają one aż 15-letnią podstawową gwarancję na produkt (IBC) oraz 25-letnią gwarancję dla wydajności powyżej 80%. Wszystkie moduły fotowoltaiczne przechodzą szczegółowe testy sprawdzające zgodność z najwyższymi wymogami jakościowymi.

Naszymi dostawcami/producentami są jedne z największych firm solarnych w Niemczech tj. np. IBC SOLAR. Na prośbę Klienta są sprowadzane wskazane marki paneli oraz inwerterów, niewymienionych na niniejszej stronie firmowej.

W osobnej zakładce (wybrane modele PV) można sprawdzić szczegóły wybranych paneli fotowoltaicznych wraz z ich specyfikacjami technicznymi.

Przejdź dalej do:

Zestawy fotowoltaiczne - panele słoneczne - ceny

Dotacje - dofinansowania - programy

"Porady i wiedza" - fotowoltaika - panele słoneczne

Inwertery - specyfikacja wybranych modeli najczęściej wykorzystywanych dla instalacji fotowoltaicznych na domkach jednorodzinnych oraz małych i średnich firmach.

 

Inwerter solarny fotowoltaiczny Fronius

FRONIUS

Inwerter solarny fotowoltaiczny SMA

SMA

Inwerter solarny fotowoltaiczny Sungrow

SUNGROW

Inwerter solarny fotowoltaiczny Solaredge

SOLAREDGE

Modele inwerterów

Symo 3.0-8.2

Tripower 3.0 – 6.0

SG5 KTL – SG8 KTL

SE3K – SE10K

Ilość faz

3

3

3

3

Moc wyjściowa AC (W)

3 000 – 8 200

3 000 – 6000

5 000 – 8 000

3000 – 10000

Moc max. DC (Wp)

6000 – 16400

6000 – 9000

BD

4050 - 13500

Sprawność max.

98%

98,2%

98,4 %

98%

Klasa ochrony

IP 65

IP 65

IP 65

IP 65

Temperatura pracy

Od -25 do 60 ˚C

Od -25 do 60 ˚C

Od -25 do 60 ˚C

Od -20 do 60 ˚C

Liczba trackerów MPP

1-2

2

2

2

Zakres napięć MPP (V)

163 - 800

140 - 800

240-850

750-900

Napięcie startowe (V)

150

125

200

BD

Komunikacja

WiFi, LAN

WiFi, LAN

WiFi, LAN

WiFi, LAN

Masa (kg)

16-21,9

17

20

18,7 – 18,9

Wymiary (mm)

645 x 431 x 204

435 x 470 x 176

370 x 485 x 160

540 x 315 x 191

Inwertery do zestawów fotowoltaicznych to o wiele więcej niż tylko przetwornice mocy. W rzeczywistości kontrolują i nadzorują one pracę całej instalacji fotowoltaicznej.

Inwertery to urządzenia przetwarzające energię pozyskaną z paneli słonecznych fotowoltaicznych na energię użyteczną wykorzystywaną przez urządzenia elektryczne w domu lub firmie.

W ofercie SOLEKO POLSKA posiadamy precyzyjnie zaprojektowane rozwiązania inwerterów sieciowych stworzone po to, by spełnić wymagania każdego rodzaju instalacji fotowoltaicznej (solarnej).  Zapewniamy solidne komponenty złożone z materiałów najwyższej jakości. Posiadamy w ofercie systemy od takich czołowych firm jak Fronius, SMA, SolarEdge, Sungrow czy Huawei.

W zależności od wielkości systemu solarnego dobierane są odpowiedniej mocy i rodzaju inwertery. SOLEKO POLSKA oferuje pełny zakres markowych inwerterów solarnych - od małych, jednofazowych do trójfazowych, centralnych dużej mocy. Inwertery z oferty mogą pracować zarówno w małych domach jednorodzinnych jak i w elektrowniach solarnych o mocy setek kilowatów.

Zauważyć należy, że inwertery można łączyć ze sobą. Dzięki tej możliwości elastycznie dobiera się odpowiednią moc inwerterów do mocy instalacji fotowoltaicznej.
Produkty SOLEKO POLSKA są doskonałym wyborem dla osób, które oczekują od tego tupu urządzeń wysokiej jakości, które jednocześnie stają się bardzo opłacalną inwestycją na przyszłość.

Przejdź dalej do:

Zestawy fotowoltaiczne - panele słoneczne - ceny

Dotacje - Dofinansowania - programy

"Porady i wiedza" - fotowoltaika - panele słoneczne

Dlaczego wybrać firmę SOLEKO POLSKA? Przedstawiamy kilka powodów:

DORADZTWO

Wykonujemy analizę lokalizacji i kompleksowo doradzamy w sprawie możliwych rozmiarów urządzenia, możliwości finansowania oraz programów wsparcia.

PLANOWANIE

Drzewa, anteny czy kominy mogą rzucać cień na dach i zmniejszać efektywność urządzeń solarnych. Podczas planowania inwestycji dbamy, aby w każdej lokalizacji i na każdej powierzchni poziom efektywności oraz uzysk były maksymalne. Troszczymy się również, aby system solarny tworzył harmonijną całość z budynkiem.

FORMALNOŚCI

Firma SOLEKO w maksymalny sposób zapewnia wsparcie na każdym etapie przygotowywania potrzebnej dokumentacji związanej realizacją inwestycji oraz pozyskaniem ewentualnego dofinansowania.

MONTAŻ

Można zaufać profesjonalnemu montażowi przez fachowców zatrudnionych w SOLEKO od ponad 10 lat. Wysokiej jakości elementy solarne oraz montażowe pozwalają zakończyć instalację zestawu w maksymalnie krótkim czasie, najczęściej w 1 dzień.

URUCHOMIENIE

Firma SOLEKO dba o podłączenie Państwa instalacji do miernika instalacji elektrycznej przez Państwa operatora dostarczającego prąd i sporządza protokół z uruchomienia.Podczas uruchamiania zestawu solarnego nasz Klient zostanie poinstruowany przez instalatorów o zasadzie działania instalacji.

PAKIET USŁUG DODATKOWYCH

Gwarantujemy maksymalne kompetencje związane z problematyką solarną również po uruchomieniu Państwa zestawu. Na życzenie Klienta zajmiemy się również konserwacją oraz monitoringiem instalacji.

Przejdź dalej do:

Zestawy fotowoltaiczne - panele słoneczne - ceny

Dotacje - Dofinansowania - programy

"Porady i wiedza" - fotowoltaika - panele słoneczne