Firma SOLEKO współpracuje z czołowymi producentami europejskimi w dziedzinie fotowoltaiki m.in. IBC SOLAR. Firmy te posiadają bogate i długie doświadczenie w branży solarnej sięgające kilkudziesięciu lat.

Dostarczamy prawdziwą wartość dodaną dzięki podzespołom najwyższej jakości

Jakość paneli PVZaopatrujemy się w komponenty wyłącznie od renomowanych i największych producentów, zgodnie z surowymi wytycznymi jakości. Wszyscy dostawcy podlegają rygorystycznemu procesowi kwalifikacji. Standardowo, wszystkie panele fotowoltaiczne podlegają okresowym badaniom oraz kontrolom jakości przeprowadzanym przez inżynierów-specjalistów w fabrykach naszych dostawców.

Najwyższa jakość potwierdzona w niezależnych testach

Produkty m.in. IBC SOLAR są certyfikowane zgodnie ze wszystkimi wymaganiami jakości, a także niezależnie testowane przez największe organizacje certyfikujące, takie jak TÜV, Fraunhofer, ISE Institut, VDE.

Pomiary elektroluminescencji wykrywają najmniejsze błędy

Jakość paneli PV - pomiaryProducenci paneli oferowanych przez SOLEKO wykorzystują dodatkowe techniki badawcze do sprawdzenia modułów oraz ich parametrów technicznych tzw. EL testy. W momencie, gdy prąd przepływa przez panel, dwie niezależne kamery elektroluminescencyjne wykonują zdjęcia ogniw fotowoltaicznych. Podczas tego procesu panele fotowoltaiczne zostają efektywnie prześwietlone w celu wykrycia ewentualnych wad, które mogłyby powstać np. podczas transportu. Sprawdzana jest również moc nominalna paneli i jej zgodność ze specyfikacją poprzez tzw. flash test. Polega to na naświetlaniu paneli wiązką światła o natężeniu 1000W/m2 w odpowiedniej temperaturze otoczenia i ogniwa.

Pewna niezawodność poprzez testy żywotności w komorach klimatycznych

Jakość paneli PV - niezawodnośćDługotrwałe testy paneli są przeprowadzane w komorach klimatycznych. Komór klimatycznych używa się do sprawdzenia czy poszczególny panel jest w stanie wytrzymać szczególne warunki środowiskowe, takie jak bardzo wysoką temperaturę i dużą wilgotność. W jednej komorze klimatycznej panel fotowoltaiczny musi wytrzymać okres ponad 1000 godzin w temperaturze 25 °C oraz wilgotności 85 %. Z kolei w drugiej komorze jest przeprowadzany cykl temperaturowy. Oznacza to, że panele są sprawdzane pod kątem zmian temperatur z zakresu od –25 °C do 85 °C. Po wykonaniu testów panele muszą zachować swoje parametry. Tylko wtedy mogą trafić do klienta końcowego. 

Wytrzymałość na obciążenie śniegiem i wiatrem potwierdzona badaniami w laboratorium

Jakość paneli PV - wytrzymałośćEkstremalne zjawiska związane ze zmianą klimatu występują coraz częściej. Panele fotowoltaiczną muszą wytrzymać coraz większe obciążenie śniegiem i wiatrem. W celu potwierdzenia ich wytrzymałości przeprowadzane są dynamiczne testy w laboratorium z ciśnieniem dochodzącym do 5400 paskali zgodnie z normą DIN EN 61215-2:2017. Aby panele mogły pozytywnie przejść testy, nie mogą wykazywać żadnych deformacji, pęknięć i strat mocy nawet po testach trwających 6 godzin. Ponadto badania przeprowadzane są razem z konstrukcjami wsporczymi na różnego rodzaju dachach, aby w maksymalny sposób odwzorować rzeczywiste warunki pracy paneli.

Gwarantowana wysoka jakość podczas całego okresu użytkowania.

Firma SOLEKO oferuje panele fotowoltaiczne najwyższej jakości, które objęte są gwarancją producentów wynoszącą nawet 15 lat na wady fabryczne i 25 lat na wydajność powyżej 80%. Tak długa gwarancja poparta jest doborem komponentów najwyżej klasy i precyzyjną kontrolą jakości w specjalistycznych laboratoriach. Montując panele od SOLEKO masz pewność, że będą Ci służyć kilkadziesiąt lat zachowując swoje wysokie parametry pracy. 

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Rekomendowana wielkość instalacji fotowoltaicznej


Moc PV
kWp
Cena za instalację od:
Nieprawidłowe dane

Miesięczna rata:

Pola robocze - niewidoczne dla użytkownika
Miesięczny koszt prądu 100

Wyślij kalkulację

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji, niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
Finalne ceny mogą się różnić w zależności od odległości od siedziby firmy SOLEKO POLSKA oraz trudności montażu u Klienta.

 • Porady i wiedza

  • Częste pytania

   Częste pytania

   FAQ – CZĘSTE PYTANIA 1. Ile kolektorów potrzeba dla 4-osobowej rodziny?Przyjmuje się około 40-50 l dobowego zużycia ciepłej wody na osobę. Jeden kolektor płaski lub 15 rur ogrzewa do 125 l wody. Ponadto...

   Zobacz więcej

  • Energia ze Słońca

   Energia ze Słońca

   ENERGIA ZE SŁOŃCA W POLSCE Wykorzystanie energii słonecznej przez cieczowe kolektory słoneczne, płaskie oraz rurowo-próżniowe Kolektory słoneczne, zarówno płaskie jak i rurowo-próżniowe, wykorzystują ponad...

   Zobacz więcej

  • Instalacje solarne - działanie i dobór

   Instalacje solarne - działanie i dobór

   Instalacje solarne - działanie i dobór urządzeń Instalacje solarne ( solary ) z kolektorami słonecznymi to komplet urządzeń zapewniających ciepłą wodę w domu, podgrzewanie wody w basenie i opcjonalnie...

   Zobacz więcej

  • Słownik pojęć solarnych

   Słownik pojęć solarnych

   Słownik terminów używanych w tematyce związane z energią odnawialną (OZE) pochodzącą ze słońca. Absorber – element kolektora słonecznego odpowiedzialny za pochłanianie promieniowania słonecznego. Przetwarza...

   Zobacz więcej

  • Właściwy wybór kolektorów słonecznych (solary)

   Właściwy wybór kolektorów słonecznych (solary)

   Dowiedz się, jakie kolektory słoneczne będą dla Ciebie odpowiednie Po podjęciu decyzji o instalacji systemu solarnego należy dokładnie zastanowić się nad wyborem właściwego rodzaju kolektora. Każdy z Państwa...

   Zobacz więcej