WŁAŚCIWY DOBÓR i POŁĄCZENIE POSZCZEGÓLNYCH ELEMENTÓW SYSTEMU FOTOWOLTAICZNEGO mają zasadnicze znaczenie dla wydajności instalacji fotowoltaicznej. Pracownicy SOLEKO POLSKA są w stanie zaplanować i zamontować dopasowane do potrzeb konkretnego Klienta rozwiązanie, tak aby Instalacje fotowoltaiczne na dachach budynków - wizualizacjamożna było maksymalnie wykorzystać moc instalacji.

Planując instalację solarną do produkcji energii elektrycznej należy się zastanowić do jakich celów energia ta będzie wykorzystywana. Istotne wydaje się przeanalizowanie dziennego / miesięcznego / rocznego zużycia prądu w domu / firmie, gdyż na tej podstawie dobiera się odpowiedni zestaw solarny i jego moc.
W przypadku wykorzystania na własne cele moc szczytowa instalacji nie powinna przekraczać realnego zapotrzebowania na nią.  

W świetle obowiązującego prawa w Polsce (od 1 lipca 2016 roku) wszedł w życie system opustów. Pozwala on na przesyłanie do Zakładu Energetycznego niewykorzystanych nadwyżek energii elektrycznych wytworzonych z naszej elektrowni słonecznej, a następnie jej odbiór (rozliczenie) w późniejszych okresie. Odebrać (rozliczyć) można 80% energii przesłanej do Zakładu Energetycznego.

Wydajność instalacji fotowoltaicznej

Wydajność instalacji fotowoltaicznej jest bezpośrednio zależna od doboru właściwych paneli i odpowiedniego inwertera, który jest odpowiedzialny za przetwarzanie napięcia prądu stałego na możliwe do wykorzystania napięcie zmienne. Sugerujemy wybór tylko i wyłącznie znanych i sprawdzonych producentów urządzeń solarnych (m.in. panele słoneczne i inwerter). O skutkach nieprzemyślanych decyzji zakupowych (opartych najczęściej na niskiej cenie) się będzie niestety szybko przekonać.

Możliwy jest nowoczesny system monitoringu danych z eksploatacji zestawu solarnego, który dostarcza informacji m.in. o mocy uzyskiwanej przez instalację PV. Dodatkowo taki system oblicza spodziewaną wielkość produkowanej energii, sygnalizując tym samym np. moment, kiedy najlepiej jest włączyć urządzenia pobierające dużą ilość prądu..

Magazynowanie energii. Ładowanie akumulatorów odbywa się w czasie, gdy instalacja fotowoltaiczna produkuje więcej prądu, niż się go zużywa. Zmagazynowany prąd udostępniany jest ponownie wieczorem, w nocy lub we wczesnych godzinach porannych. Niestety na chwilę obecną systemy fotowoltaiczne z magazynem energii są montowane najczęściej tam, gdzie jest to konieczne z uwagi na brak podłączenia do sieci elektroenergetycznej. W przeciwnym razie zwrot z inwestycji może się znacznie wydłużyć.

Fotowoltaika - magazynowanie energii w akumulatorachPosiadając już odpowiednio dobrany i zamontowany system solarny można wygodnie usiąść i cieszyć się darmową energią w domu oraz zyskami z niej wynikającymi. Na wniosek Klienta obsługujący doradca SOLEKO POLSKA prowadzić będzie stały monitoring wydajności instalacji.

 

Przejdź dalej do:

Zestawy fotowoltaiczne - panele słoneczne - ceny

Dotacje - dofinansowania - programy

"Porady i wiedza" - fotowoltaika - panele słoneczne

Polityka prywatności

Fundusze Europejskie Program Regionalny Województwo Świętokrzyskie