Oferta dla klientów, którzy chcą sfinansować swoją fotowoltaikę dzięki kredytowi została przygotowana przez SOLEKO Polska we współpracy z Alior Bankiem.

Kredyt na fotowoltaikę w SOLEKO PolskaNaszym klientom proponujemy kredyt oprocentowany na 3% w skali roku, z przeznaczeniem na budowę instalacji fotowoltaicznej. Do jego niekwestionowanych zalet należy przede wszystkim łatwość uzyskania. Umowę na kredyt o wysokości do 20 tysięcy złotych, na maksymalnie 5 lat można podpisać w naszym biurze, bez wizyty w banku, a do jego uzyskania wymagany jest jedynie dowód osobisty. Uzyskanie kredytu w wyższej kwocie będzie wymagało jedynie przedstawienia dokumentów niezbędnych do oceny zdolności kredytowej klienta.

Nie wymagamy przedstawienia umowy z Zakładem Energetycznym, potwierdzenia kontroli trwałości przedsięwzięcia, czy zgłoszenia zamiaru wykonywania robót budowlanych. Nie jest wymagane także wniesienie wkładu własnego. Całość kredytu finansowana jest przez bank.

Kredyt od Alior Bank ma formę bezgotówkową – pieniądze uzyskane dzięki niemu przelewane są bezpośrednio na konto firmy, jako zapłata za fakturę i mogą być potraktowane jako zaliczka lub zapłata za instalację fotowoltaiczne, w zależności od tego, czy kredytujemy przed, czy po instalacji paneli fotowoltaicznych.

Panele fotowoltaiczne w leasingu

Ze specjalnej oferty związanej z posiadaniem własnej instalacji fotowoltaicznej mogą skorzystać także przedsiębiorcy oraz rolnicy. Z myślą o nich SOLEKO Polska we współpracy z Alior Bankiem realizuje ofertę leasingową na fotowoltaikę. W ramach tej oferty instalacja fotowoltaiczna jest niejako wynajmowana przez użytkownika, który może po zakończeniu okresu umowy stać się jej właścicielem.

Z oferty leasingowej mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy prowadzą własną działalność od co najmniej 6 miesięcy oraz rolnicy: posiadający minimum 30 ha gruntów fizycznych, 10 ha gospodarstw sadowniczych lub będący hodowcami krów mlecznych.

Leasing realizowany jest w formie operacyjnej – oznacza to, aby zostać właścicielem instalacji, leasingobiorca na koniec trwania umowy ponosi opłatę za wykup. Umowa leasingowa zawierana jest na minimum 48 do 60 miesięcy, a im dłużej trwa leasing, tym mniejsza jest ostateczna kwota wykupu (wynosi ona maksymalnie 25% a minimalnie 15% wartości instalacji).

Ze względu na obecność opłaty za wykup, raty miesięczne opłacane w leasingu są niższe niż w przypadku pożyczki. Istotnym jest jednak, że od leasingobiorcy wymagane jest wniesienie wkładu własnego: w przypadku instalacji o wartości poniżej 25 tysięcy jest to 5%, a  powyżej 25 tysięcy – 25%.

Klienci chcący korzystać z oferty leasingowej mogą skorzystać z ułatwienia w postaci uproszczonej procedury przyznawania leasingu.

Rolnicy mogą skorzystać z procedur:

  • Uproszczonej – do 25 tysięcy złotych finansowania całości instalacji;
  • Standardowej – powyżej 25 tysięcy złotych finansowania;

Natomiast w przypadku przedsiębiorców procedury wyglądają następująco:

  • Uproszczona – do 25 tysięcy złotych finansowania całości instalacji;
  • Uproszczona z udokumentowaniem przychodów – do 100 tysięcy złotych finansowania;
  • Standardowa – powyżej 100 tysięcy złotych finansowania.

SOLEKO Polska zapewnia swoim klientom wsparcie merytoryczne w całym procesie wyboru, finansowania i budowy własnej instalacji fotowoltaicznej. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą kredytową, zapraszamy do kontaktu przez infolinię lub drogą mailową, a także do odwiedzin w naszym biurze. Chętnie udzielimy więcej informacji na temat kredytów i możliwości uzyskania dofinansowania do własnej fotowoltaiki.