Dotacje i Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne i solary | SOLEKO POLSKA

Kolektory Słoneczne Dotacje i Dofinansowanie

DOTACJE I DOFINANSOWANIA DO
- panele słoneczne, panele fotowoltaiczne
- kolektory słoneczne (solary)
- kompletne instalacje solarne

Grant OZE BGK - zielone światło dla Twojej inwestycji! Dowiedz się, jak skorzystać z programu BGK

O grant OZE od BGK mogą ubiegać się właściciele bądź zarządcy budynku wielorodzinnego, czyli wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Z grantu OZE może także skorzystać jednostka samorządu terytorialnego (wyłączając jednostki budżetowe i samorządowe zakłady budżetowe), towarzystwo budownictwa społecznego, społeczne inicjatywy mieszkaniowe, spółki prawa handlowego oraz osoby fizyczne. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak ubiegać się o grant OZE od Banku Gospodarstwa Krajowego.

Informacje na temat programu "Mój prąd"

W tym roku nabór wniosków do szóstej edycji programu Mój Prąd rozpocznie się prawdopodobnie na przełomie trzeciego i czwartego kwartału, czyli w okolicy września i października. Tak późny termin przyjmowania wniosków w roku 2024 wynika z faktu, że zamknięcie poprzedniej edycji programu może nastąpić dopiero jesienią (jeszcze w lutym tego roku na rozpatrzenie czekało blisko 50 tys. z piątej edycji programu Mój Prąd). Pula pieniędzy przeznaczona na dofinansowanie w programie Mój Prąd 6.0 będzie nieco niższa i wyniesie 400 mln zł, ale nie jest wykluczone, że zostanie zwiększona. Jak będzie wyglądać nabór wniosków? Kto może skorzystać z programu Mój Prąd 6.0? Jakie są główne założenia programu?

Kredyt na fotowoltaikę w SOLEKO Polska

Naszym klientom proponujemy kredyt oprocentowany na 3% w skali roku, z przeznaczeniem na budowę instalacji fotowoltaicznej. Do jego zalet należy przede wszystkim łatwość uzyskania. Umowę na kredyt o wysokości do 20 tysięcy złotych, na maksymalnie 5 lat można podpisać w naszym biurze, bez wizyty w banku (wystarczy dowód osobisty).

Ulga termomodernizacyjna w 2020 – odliczenie fotowoltaiki od podatku

Zastanawiasz się, co to jest ulga termomodernizacyjna 2023 i jak możesz ją otrzymać? Przeczytaj nasz przewodnik i dowiedz się więcej. Ulga termomodernizacyjna 2023 umożliwia zwrot z podatku w wysokości nawet 53 tyś. zł.

Dofinansowanie w programie Czyste Powietrze

W programie czyste powietrze przyznawane są bezzwrotne dotacje lub dotacje przeznaczone na spłatę części kredytu bankowego. W przeciwieństwie do programu Mój Prąd, dofinansowanie przyznawane jest przedsięwzięciom, które nie zostały jeszcze zakończone.

Dofinansowanie w programie Energia Plus

Ze wsparcia finansowego mogą skorzystać też przedsiębiorcy. W ramach programu Energia Plus wnioskodawca może dostać dofinansowanie między innymi na budowę nowej lub rozbudowanie istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

Agroenergia - dofinansowania fotowoltaiki dla rolników

Program "Agroenergia" realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (w skrócie NFOŚiGW) i przeznaczony jest na lata 2019-2025r., przy czym popisywanie umów planowane jest do 2023r.