Dotacje i Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne i solary | SOLEKO POLSKA

Kolektory Słoneczne Dotacje i Dofinansowanie

DOTACJE I DOFINANSOWANIA DO
- panele słoneczne, panele fotowoltaiczne
- kolektory słoneczne (solary)
- kompletne instalacje solarne

Kredyt na fotowoltaikę w SOLEKO Polska

Naszym klientom proponujemy kredyt oprocentowany na 3% w skali roku, z przeznaczeniem na budowę instalacji fotowoltaicznej. Do jego zalet należy przede wszystkim łatwość uzyskania. Umowę na kredyt o wysokości do 20 tysięcy złotych, na maksymalnie 5 lat można podpisać w naszym biurze, bez wizyty w banku (wystarczy dowód osobisty).

Ulga termomodernizacyjna w 2020 – odliczenie fotowoltaiki od podatku

Sezon rozliczeniowy 2020 jest pierwszym, w którym podatnicy mogą skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Osoba, która w 2019 roku wymieniła nieefektywny piec, uszczelniła okna i drzwi lub zbudowała przydomową instalację fotowoltaiczną, może odliczyć od dochodów nawet 53 tysiące złotych.

Dofinansowanie w programie Czyste Powietrze

W programie czyste powietrze przyznawane są bezzwrotne dotacje lub dotacje przeznaczone na spłatę części kredytu bankowego. W przeciwieństwie do programu Mój Prąd, dofinansowanie przyznawane jest przedsięwzięciom, które nie zostały jeszcze zakończone.

Informacja na temat programu "Mój prąd"

Szanowni Państwo

Program dofinansowań „Mój Prąd” w III edycji zakończył się w Październiku 2021 roku. Jednocześnie NFOŚiGW ogłosił kolejną IV edycję programu, której wdrożenie planowane jest na I kwartał 2022r. Instalacje wykonane przed rozpoczęciem programu będą mogły zostać zgłoszone do dofinansowania po spełnieniu dodatkowych warunków, które mają być ogłoszone bliżej rozpoczęcia naboru. IV edycja będzie obejmować magazyny energii, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz urządzenia zwiększające auto konsumpcję energii wytwarzanej w instalacji fotowoltaicznej.

Dofinansowanie w programie Energia Plus

Ze wsparcia finansowego mogą skorzystać też przedsiębiorcy. W ramach programu Energia Plus wnioskodawca może dostać dofinansowanie między innymi na budowę nowej lub rozbudowanie istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

Agroenergia - dofinansowania fotowoltaiki dla rolników

Program "Agroenergia" realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (w skrócie NFOŚiGW) i przeznaczony jest na lata 2019-2025r., przy czym popisywanie umów planowane jest do 2023r.

Program dotacyjny PROSUMENT II

Informujemy, że od 16.10.2017 roku ruszył ponownie ogólnopolski programu dotacyjny PROSUMENT II. Mogą z niego skorzystać osoby chcące zainwestować w instalacje fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne.