Dotacje i Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne i solary | SOLEKO POLSKA

Kolektory Słoneczne Dotacje i Dofinansowanie

DOTACJE I DOFINANSOWANIA DO
- panele słoneczne, panele fotowoltaiczne
- kolektory słoneczne (solary)
- kompletne instalacje solarne

Kredyt na fotowoltaikę w SOLEKO Polska

Naszym klientom proponujemy kredyt oprocentowany na 3% w skali roku, z przeznaczeniem na budowę instalacji fotowoltaicznej. Do jego zalet należy przede wszystkim łatwość uzyskania. Umowę na kredyt o wysokości do 20 tysięcy złotych, na maksymalnie 5 lat można podpisać w naszym biurze, bez wizyty w banku (wystarczy dowód osobisty).

Ulga termomodernizacyjna w 2020 – odliczenie fotowoltaiki od podatku

Sezon rozliczeniowy 2020 jest pierwszym, w którym podatnicy mogą skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Osoba, która w 2019 roku wymieniła nieefektywny piec, uszczelniła okna i drzwi lub zbudowała przydomową instalację fotowoltaiczną, może odliczyć od dochodów nawet 53 tysiące złotych.

Dofinansowanie w programie Czyste Powietrze

W programie czyste powietrze przyznawane są bezzwrotne dotacje lub dotacje przeznaczone na spłatę części kredytu bankowego. W przeciwieństwie do programu Mój Prąd, dofinansowanie przyznawane jest przedsięwzięciom, które nie zostały jeszcze zakończone.

Informacja na temat programu "Mój prąd"

Szanowni Państwo

Nabór wniosków w bieżącej II edycji programu "MÓJ PRĄD" zakończył się z dniem 7 grudnia br. Jednocześnie informujemy, że trwają prace nad kolejną edycją progrmu, gdzie dofinansowaniem mają być objęte również domowe ładowarki do samochodów elektrycznych.

Informujemy, że od dnia 31.03.2020r. wnioski w programie "MÓJ PRĄD" można składać tylko w wersji online. Firma Soleko jest w pełni przygotowana do nowego trybu składania wniosków i pomaga klientom przejść przez cały proces pozyskania dofinansowania.

Dofinansowanie w programie Energia Plus

Ze wsparcia finansowego mogą skorzystać też przedsiębiorcy. W ramach programu Energia Plus wnioskodawca może dostać dofinansowanie między innymi na budowę nowej lub rozbudowanie istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

Agroenergia - dofinansowania fotowoltaiki dla rolników

Program "Agroenergia" realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (w skrócie NFOŚiGW) i przeznaczony jest na lata 2019-2025r., przy czym popisywanie umów planowane jest do 2023r.

Program dotacyjny PROSUMENT II

Informujemy, że od 16.10.2017 roku ruszył ponownie ogólnopolski programu dotacyjny PROSUMENT II. Mogą z niego skorzystać osoby chcące zainwestować w instalacje fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne.