Firma SOLEKO współpracuje z czołowych producentami europejskimi w dziedzinie fotowoltaiki m.in. IBC SOLAR. Firmy te posiadają bogate i długie doświadczenie w branży solarnej sięgające kilkudziesięciu lat.Panel fotowoltaiczny

Dostarczamy prawdziwą wartość dodana dzięki podzespołom najwyższej jakości

Zaopatrujemy się w komponenty wyłącznie od renomowanych i największych producentów, zgodnie z surowymi wytycznymi jakości. Wszyscy dostawcy podlegają rygorystycznemu procesowi kwalifikacji. Standardowo, wszystkie moduły fotowoltaiczne podlegają okresowym badaniom oraz kontrolom jakości przeprowadzanym przez inżynierów-specjalistów w fabrykach naszych dostawców.

Najwyższa jakość potwierdzona w niezależnych testach

Produkty m.in. IBC SOLAR są certyfikowane zgodnie ze wszystkimi wymaganiami jakości, a także niezależnie testowane przez największe organizacje certyfikujące, takie jak TÜV, VDE i SGS.

Pomiary elektroluminescencji wykrywają najmniejsze błędy

Producenci wykorzystuje dodatkowe techniki badawcze do sprawdzenia modułów oraz ich parametrów technicznych. W momencie, gdy prąd przepływa przez moduł, dwie niezależne kamery elektroluminescencyjne wykonują zdjęcia ogniw fotowoltaicznych. Podczas tego procesu moduły fotowoltaiczne zostają efektywnie prześwietlone w celu wykrycia ewentualnych wad, które mogłyby powstać np. podczas transportu.

Pewna niezawodność poprzez testy żywotności w komorach klimatycznych

Panele fotowoltaiczne Długotrwałe testy paneli są przeprowadzane w komorach klimatycznych. Komór klimatycznych używa się do sprawdzenia czy poszczególny moduł jest w stanie wytrzymać szczególne warunki środowiskowe, takie jak bardzo wysoka temperatura i duża wilgotność. W jednej komorze klimatycznej moduł fotowoltaiczny musi wytrzymać okres ponad 1000 godzin w temperaturze 25 °C oraz wilgotności 85 %. Z kolei w drugiej komorze jest przeprowadzany cykl temperaturowy. Oznacza to, ze moduły są sprawdzane pod kątem zmian temperatur z zakresu od –25 °C do 85 °C.

Gwarantowana wysoka jakość podczas całego okresu użytkowania.