Kredyt na fotowoltaikęDla osób chcących zainwestować we własną instalację fotowoltaiczną firma SOLEKO Polska wraz z Alior Bankiem realizuje preferencyjne kredyty gotówkowe. Dzięki tej ofercie każdy klient SOLEKO Polska może w łatwy sposób uzyskać na budowę przydomowej fotowoltaiki środki, których spłata zostanie rozłożona na dogodne, niskooprocentowane raty.

Posiadanie własnej instalacji fotowoltaicznej niesie ze sobą szereg korzyści, takich jak niezależność od wzrostów cen prądu, zdecydowane obniżenie rachunków oraz oczywiście produkcja czystej, przyjaznej środowisku energii elektrycznej. Nie ulega jednak wątpliwości, że budowa fotowoltaiki to niemały wydatek, wymagający kwoty, którą nie każdy z nas posiada.

Przyszłym właścicielom instalacji fotowoltaicznych pomagają programy Mój Prąd i Czyste Powietrze, które pozwalają na znaczne obniżenie kwoty wydanej na fotowoltaikę. Dzięki programom dla przedsiębiorców, takich jak Energia Plus możliwe jest uzyskanie wysokiej pożyczki na realizację fotowoltaiki nawet w wysokości do 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Dla osób, które nie chcą czekać na decyzję o dofinansowaniu, nie kwalifikują się do jego uzyskania, lub nawet z dofinansowaniem nie mogą sobie pozwolić na jednorazowy wydatek na fotowoltaikę, banki przygotowały różne oferty komercyjnych kredytów.

Czy opłaca się brać kredyt na fotowoltaikę?

Można zastanawiać się, czy warto brać kredyt na fotowoltaikę. Jeśli nie dysponujemy odpowiednimi środkami, które pozwolą nam opłacić inwestycję, to rozwiązanie ma kilka istotnych zalet.

Po pierwsze – kredyt na fotowoltaikę, ze względu na proekologiczność inwestycji, możemy uzyskać bardzo szybko. Mniejsze kwoty zostaną nam udzielone nawet od ręki, a na decyzję dotyczącą wyższych poczekamy najwyżej klika godzin. Dzięki temu możemy szybciej rozpocząć inwestycję i szybciej cieszyć się efektami posiadania własnej fotowoltaiki.

Po drugie – kredyty na tzw. cele ekologiczne, takie jak fotowoltaika, termomodernizacja lub wymiana nieefektywnych źródeł ciepła na bardziej przyjaznych środowisku, udzielane są na warunkach preferencyjnych. Oznacza to, że są zdecydowanie niżej oprocentowane niż inne kredyty gotówkowe, bo zaledwie na kilka procent. Co więcej, banki dla takich kredytów często obniżają prowizję do minimum. Dzięki temu i dla kredytobiorcy znacznie obniżają się koszty spłacenia zaciągniętego kredytu.

Po trzecie – rozbicie całkowitego kosztu fotowoltaiki na mniejsze raty sprawia, że inwestycja jest znacznie łatwiejsza do opłacenia. Raty kredytowe w przypadku kredytów na cele ekologiczne są zazwyczaj na tyle niskie, że nie obciążają znacząco domowego budżetu. Jednocześnie posiadając fotowoltaikę oszczędzamy na rachunkach za prąd, a raty w banku możemy zaplanować tak, żeby były tej samej wysokości co uprzednio płacone rachunki. Comiesięczna spłata rat jest wtedy niemal nieodczuwalna, bo i tak wydajemy tyle samo, ile wydawaliśmy przed zaciągnięciem kredytu.

Po czwarte – kredyt na fotowoltaikę uzyskany na warunkach preferencyjnych  nie wyklucza możliwości uzyskania dofinansowania. Co z tego wynika, składając wniosek w programie Mój Prąd, możemy uzyskać nawet 5 tysięcy złotych bezzwrotnego dofinansowanie, które pomogą nam w szybszej spłacie zaciągniętego kredytu, bez dodatkowych opłat.  

Jak widać kredyt na fotowoltaikę jest optymalną alternatywą dla finansowania całego przedsięwzięcia z już posiadanych pieniędzy. Dzięki uzyskanym środkom szybko zbudujemy własną instalację fotowoltaiczną i będziemy czerpać z niej korzyści, a koszty rozłożą się na dłuższy czas nie obciążając tak bardzo naszego budżetu. Warto też zauważyć, że SOLEKO Polska, przygotowało dla swoich klientów atrakcyjne oferty kredytowe, dzięki którym pozyskanie środków na fotowoltaikę staje się jeszcze łatwiejsze.

Przeczytaj również: Kredyt na fotowoltaikę w SOLEKO Polska