Kredyt na fotowoltaikęDla osób chcących zainwestować we własną instalację fotowoltaiczną firma SOLEKO Polska wraz z Alior Bankiem realizuje preferencyjne kredyty gotówkowe. Dzięki tej ofercie każdy klient SOLEKO Polska może w łatwy sposób uzyskać na budowę przydomowej fotowoltaiki środki, których spłata zostanie rozłożona na dogodne, niskooprocentowane raty.

Posiadanie własnej instalacji fotowoltaicznej niesie ze sobą szereg korzyści, takich jak niezależność od wzrostów cen prądu, zdecydowane obniżenie rachunków oraz oczywiście produkcja czystej, przyjaznej środowisku energii elektrycznej. Nie ulega jednak wątpliwości, że budowa fotowoltaiki to niemały wydatek, wymagający kwoty, którą nie każdy z nas posiada.

Jak działa fotowoltaika zimą?Panele słoneczne, jak sama nazwa wskazuje do prawidłowego działania potrzebują jednego czynnika - światła słonecznego. W naszym umiarkowanym, środkowo-europejskim klimacie pojawia się zatem pytanie: jak fotowoltaika działa zimą? Czy zaśnieżone panele i wysokie zachmurzenie eliminują mnie z grona potencjalnych inwestorów w fotowoltaikę? Śpieszymy z odpowiedziami.

Czy fotowoltaika jest dla mnie?Wraz ze spadkiem kosztów instalacji i obsługi odnawialnych źródeł energii (OZE) coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na tego typu rozwiązania. Jednym z najbardziej opłacalnych działań, jakie mogą wykonać indywidualni odbiorcy jest instalacja paneli fotowoltaicznych.

Czy fotowoltaika się opłaca?Produkcja czystej, przyjaznej środowisku energii, niezależność od podwyżek cen i dostawców prądu – to zalety fotowoltaiki, które wszyscy znamy. Koszt, który musimy ponieść, żeby stać się właścicielem własnej instalacji nasuwa jednak pytanie: czy fotowoltaika się opłaca? Po ilu latach inwestycja się zwróci i zacznie przynosić zyski? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Aby stwierdzić, czy fotowoltaika się opłaca najlepiej dokonać kilku prostych wyliczeń, które pozwolą nam porównać rachunki przed założeniem instalacji i po jej montażu i stwierdzić, jak długo poczekamy na zwrot poniesionych kosztów.

3 Zestaw PV Fronius Premium v3aSzanowni Państwo.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na bardziej przystępne ceny wprowadziliśmy do oferty nowe zestawy fotowoltaiczne EKO o mocach od 3,2 kW do 9,6kW.

W ich skład wchodzą panele monokrystaliczne o mocy 320 Wp niemieckiej firmy IBC Solar AG wykonane w technologii Half-Cut.