Fotowoltaika 8 kW z baterią od SOLEKO

Raty od 844 zł

Zestaw fotowoltaiczny PV 8 kW Sungrow z akumulatorami

Zestaw fotowoltaiczny PV 8 kW Fronius z akumulatorami

 

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne

Cena brutto z montażem* 49 990 zł 55 990 zł
Moc znamionowa instalacji 8.28 kW 7.92 kW
Panele fotowoltaiczne    
Marka CORAB IBC SOLAR
Model ENCOR EC460M-10-120S - 460 Wp IBC MonoSol 440 MS10-HC-N-440Wp
Ilość paneli, sztuki 18 szt. 18 szt.
Łączna powierzchnia 39 m2 36 m2
Kraj producenta Polska Niemcy
Gwarancja producenta

15 lat na wady fabryczne;

25 lat na wydajność >80%

15 lat na wady fabryczne;

30 lat na wydajność >87.4%

Plik z kartą katalogową do pobrania

pdfENCOR EC460M-10-120S.pdf568.24 KB

pdfIBC MonoSol 420 MS10-HC-N.pdf424.07 KB

Inwerter sieciowy    
Marka Sungrow Fronius
Model Sungrow SH 8.0RT Symo Gen24 8.0 Plus
Moc nominalna AC 8.0 kW 8.0 kW
Ilość faz 3 3
Liczba trackerów MPP 2 2
Monitoring Tak, LAN lub wi-fi Tak, LAN, wi-fi
Klasa szczelności IP 65 IP 65
Kraj producenta Chiny Austria
Gwarancja 10 10
Plik z kartą katalogową do pobrania pdfSungrow SG.0RT.pdf282.89 KB pdfFronius_Symo GEN24.pdf792.81 KB
Magazyn energii    
Marka BYD  
Model BATTER-BOX PREMIUM HVS 5.1  
Pojemność użyteczna 5,12 kWh  
Zasilanie awaryjne (opcjonalnie) TAK  
Wymiary (H/W/D) 712x585x298mm  
Waga 91  
Kraj producenta Chiny  
Gwarancja 10  
Plik z kartą katalogową do pobrania BYD-Battery-Box-Premium-HVS.pdf  
Pozostałe elementy instalacji    
Kable solarne Tak Tak
Zabezpieczenia Tak Tak
Konstrukcje podstawowe Tak Tak
Szacunkowa roczna produkcja prądu 8 280 kWh 8 400 kWh

Opcjonalne dopłaty do instalacji fotowoltaicznej

Montaż na dachu krytym dachówką standardową 100 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na dachu płaskim 200 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na gruncie / ziemi 250 zł / każdy panel fotowoltaiczny

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW wykres

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW z magazynem energii

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW z magazynem energii dedykowana jest dużym gospodarstwom domowym, których zapotrzebowanie na energię w skali roku wynosi do 8100 kWh. Właściwie dobrana fotowoltaika z akumulatorami solarnymi pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd. Daje również pewną niezależność oraz poczucie bezpieczeństwa w sytuacji pojawienia się problemów ze strony dostawcy energii elektrycznej.

Wciąż największą popularnością cieszą się instalacje fotowoltaiczne podłączone do zewnętrznej sieci energetycznej (system on-grid). Nadmiar wyprodukowanej energii można wtedy oddać do sieci i ponownie ją odebrać wtedy, kiedy będzie potrzebna (np. w miesiącach zimowych). Warto wiedzieć, że tylko 80% energii wróci ponownie do Ciebie, ponieważ 20% zostaje w zakładzie energetyki jako opłata za jej przechowywanie. Jeżeli chcesz częściowo lub całkowicie uniezależnić się od dostawcy energii, możesz skorzystać z  systemu fotowoltaicznego 8 kW z akumulatorami do magazynowania energii. Do wyboru są dwie opcje: system hybrydowy, który wciąż jest podłączony do sieci – po naładowaniu baterii solarnych nadwyżkę energii można kierować do sieci jak w przypadku systemu on-grid. Druga opcja to fotowoltaika pracująca całkowicie poza siecią (off-grid). Ważne jest, aby nadwyżkę energii zgromadzoną w akumulatorach instalacji fotowoltaicznej 8 kW wykorzystać w ciągu kilku godzin lub maksymalnie kilku dni. W tym przypadku nie możesz nadwyżki energetycznej zgromadzonej np. latem, wykorzystać zimą. 

Zestaw fotowoltaiczny 8 kW z magazynem energii

Na zestaw fotowoltaiczny 8 kW z magazynem energii składają się: wysokiej klasy monokrystaliczne panele fotowoltaiczne URECO lub IBC SOLAR, hybrydowy inwerter sieciowy Sungrow (model SH8.0RT)  lub Fronius (model SymoGen24 8.0 Plus) oraz inne elementy niezbędne do montażu systemu fotowoltaicznego 8 kW z magazynem energii. Należą do nich: kable solarne, zabezpieczenia oraz części konstrukcyjne. Oba wspomniane inwertery posiadają klasę szczelności IP65, dzięki czemu pozostają w pełni odporne na oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych przez wiele lat. Dodatkowo zapewniają możliwość monitorowania za pośrednictwem sieci LAN lub Wi-Fi.

Częścią zestawu fotowoltaicznego 8 kW z magazynem energii jest akumulator BYD (model BATTER-BOX PREMIUM HVS 5.1), który ma wyjątkowo  korzystny stosunek pojemności do wagi oraz dużą liczbę cykli ładowania i rozładowania. Magazyn energii BYD szybko się ładuje i umożliwia regularne głębokie rozładowania - producent daje aż 10 lat gwarancji na prace akumulatora.

W skład zestawu wchodzi od 22 (IBC SOLAR) do 24 (URECO) paneli fotowoltaicznych o maksymalnej powierzchni 41 m² (URECO). Gwarancja producentów na wady fabryczne paneli wynosi odpowiednio 12 (URECO) i 15 lat (IBC SOLAR). W obu przypadkach producenci gwarantują wydajność pracy paneli powyżej 80% przez 25 lat. W zależności od wybranego wariantu, czyli rodzaju paneli fotowoltaicznych, moc znamionowa fotowoltaiki 8 kW z magazynem energii  wynosi od 8,04 kW do 8,14 kW, co przekłada się na maksymalnie 8100 kWh wygenerowanych każdego roku.

Moc systemu fotowoltaicznego 8 kW z magazynem energii

Właściwie dobrana moc znamionowa zestawu fotowoltaicznego z magazynem energii jest kluczowa. Tylko wtedy system fotowoltaiczny będzie mógł  pokryć zapotrzebowanie elektryczne danego gospodarstwa domowego i zagwarantować znaczne oszczędności. System fotowoltaiczny 8 kW z magazynem energii z panelami IBC SOLAR przy pełnej wydajności pracuje z mocą znamionową 8.14 kW. Jest zatem właściwy dla gospodarstw domowych, w których zużycie energii elektrycznej jest dość duże (d 8100 kWh rocznie). Chcesz obliczyć zapotrzebowanie swojego gospodarstwa domowego na energię elektryczną? Skontaktuj się z nami.

Pojemność akumulatora do magazynowania energii dla instalacji fotowoltaicznej 8 kW

Równie duże znaczenie ma dobór parametrów akumulatora do magazynowania energii. Ważna jest pojemność akumulatora, ponieważ od niej zależy, ile akumulatorów będzie potrzebnych do magazynowania energii i zasilania domu. W przypadku instalacji fotowoltaicznej 8 kW proponujemy akumulator BYD o pojemności użytecznej 5,12 kWh. Przykładowo, roczna konsumpcja energii dla domu, w którym mieszkają dwie osoby dorosłe, dwoje dzieci i jest możliwość zasilania awaryjnego oraz ładowania baterii samochodu elektrycznego jest utrzymana na poziomie 9000 kWh. To oznacza, że pojemność akumulatora powinna wynosić od 11 kWh do maksymalnie 23 kWh. Przy doborze baterii solarnej do instalacji fotowoltaicznej warto wspomóc się wyliczeniami ekspertów – w tej kwestii również służymy pomocą.

Koszt instalacji fotowoltaicznej 8 kW z akumulatorami solarnymi

Koszt instalacji fotowoltaicznej 8 kW z akumulatorem zależy od wybranego wariantu paneli fotowoltaicznych (URECO lub IBC SOLAR), czyli od mocy, którą oferuje dany zestaw. Na cenę składa się również wykonanie instalacji w zależności od miejsca (montaż na dachu krytym dachówką standardową, dachu płaskim lub na gruncie). Pamiętaj, że koszt instalacji fotowoltaicznej 8 kW z magazynem energii można również rozłożyć na raty, dzięki czemu to ekologiczne źródło energii jest w zasięgu niemal każdego gospodarstwa domowego.

* Powyższa oferta ma charakter informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji, niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Finalne ceny mogą się różnić w zależności od odległości od siedziby firmy SOLEKO POLSKA oraz trudności montażu u Klienta.

Zastanawiasz się czy instalacja fotowoltaiczna 8 kW z magazynem energii będzie odpowiednia dla Twojego gospodarstwa domowego? Skontaktuj się z nami – doradzimy najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie.