Fotowoltaika 6 kW z baterią od SOLEKO

Raty od 805 zł

Zestaw fotowoltaiczny PV 6 kW Sungrow z akumulatorami

Zestaw fotowoltaiczny PV 6 kW Fronius z akumulatorami

 

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne

Cena brutto z montażem* 45 990 zł 50 990 zł
Moc znamionowa instalacji 6.44 kW 6.16 kW
Panele fotowoltaiczne    
Marka CORAB IBC SOLAR
Model ENCOR EC460M-10-120S - 460 Wp IBC MonoSol 440 MS10-HC-N-440Wp
Ilość paneli, sztuki 14 szt. 14 szt.
Łączna powierzchnia 31 m2 28 m2
Kraj producenta Polska Niemcy
Gwarancja producenta

15 lat na wady fabryczne;

25 lat na wydajność >80%

15 lat na wady fabryczne;

30 lat na wydajność >87.4%

Plik z kartą katalogową do pobrania

pdfENCOR EC460M-10-120S.pdf568.24 KB

pdfIBC MonoSol 420 MS10-HC-N.pdf424.07 KB

Inwerter sieciowy    
Marka Sungrow Fronius
Model Sungrow SH 6.0RT Symo Gen24 6.0 Plus
Moc nominalna AC 6 kW 6.0 kW
Ilość faz 3 3
Liczba trackerów MPP 2 2
Monitoring Tak, LAN lub wi-fi Tak, LAN, wi-fi
Klasa szczelności IP 65 IP 65
Kraj producenta Chiny Austria
Gwarancja 10 10
Plik z kartą katalogową do pobrania pdfSungrow SG.0RT.pdf282.89 KB pdfFronius Symo GEN24.pdf792.81 KB
Magazyn energii    
Marka BYD  
Model BATTER-BOX PREMIUM HVS 5.1  
Pojemność użyteczna 5,12 kWh  
Zasilanie awaryjne (opcjonalnie) TAK  
Wymiary (H/W/D) 712x585x298mm  
Waga 91  
Kraj producenta Chiny  
Gwarancja 10  
Plik z kartą katalogową do pobrania BYD-Battery-Box-Premium-HVS.pdf  
Pozostałe elementy instalacji    
Kable solarne Tak Tak
Zabezpieczenia Tak Tak
Konstrukcje podstawowe Tak Tak
Szacunkowa roczna produkcja prądu 6 440 kWh 6 160 kWh

Opcjonalne dopłaty do instalacji fotowoltaicznej

Montaż na dachu krytym dachówką standardową 100 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na dachu płaskim 200 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na gruncie / ziemi 250 zł / każdy panel fotowoltaiczny

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW wykres wydajności

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW z magazynem energii

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW z magazynem energii to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie dla gospodarstw domowych. Oferujemy instalacje fotowoltaiczne o innych mocach, dopasowanych do konkretnych potrzeb danego domu i jego mieszkańców. Prognozowaną moc fotowoltaiki dobieramy na podstawie wstępnej analizy danych o średnim zużyciu prądu w skali miesiąca, roku, ze szczególnym uwzględnieniem miesięcy zimowych. Instalacja fotowoltaiczna 6 kW z magazynem energii z powodzeniem zapewnia stały dostęp do taniej energii elektrycznej średnim i większym gospodarstwom domowym. Fotowoltaika tego typu może być też wykorzystywana jako zasilanie dodatkowe, co umożliwia znaczną redukcję opłat za prąd w skali okresu rozliczeniowego.

Z reguły systemy fotowoltaiczne 6 kW podłączone są do zewnętrznej sieci energetycznej (system on-grid) i nadmiar wyprodukowanej energii oddawany jest do sieci. Można ją ponownie odebrać, ale tylko w 80%, ponieważ 20% zostaje w zakładzie energetyki jako opłata za przechowywanie energii.

Jeżeli chcesz częściowo lub całkowicie uniezależnić się od dostawcy energii, możesz skorzystać z naszej oferty instalacji fotowoltaicznej 6 kW z akumulatorami do magazynowania energii. Do wyboru są dwie opcje. Jedna z nich to system hybrydowy, który wciąż jest podłączony do sieci – po naładowaniu baterii solarnych nadwyżkę energii można kierować do sieci jak w przypadku systemu on-grid. Druga możliwość to system pracujący całkowicie poza siecią (off-grid). W obu przypadkach nadwyżka energii znajdująca się  w akumulatorach instalacji fotowoltaicznej 6 kW musi być wykorzystana w ciągu kilku godzin lub maksymalnie kilku dni. Nie można – tak jak w przypadku systemów on-grid – nadwyżkę energetyczną zgromadzoną np. latem, odebrać zimą.

Zestaw fotowoltaiczny 6 kW z magazynem energii

System fotowoltaiczny 6 kW z magazynem energii może być oparty na hybrydowym inwerterze sieciowym Sungrow (model SH6.0RT)  lub Fronius (model SymoGen24 6.0 Plus). Oba inwertery posiadają klasę szczelności IP65, dzięki czemu pozostają w pełni odporne na oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych przez wiele lat. Dodatkowo zapewniają możliwość monitorowania za pośrednictwem sieci LAN lub Wi-Fi.

Integralną częścią systemu fotowoltaicznego 6 kW z magazynem energii jest akumulator marki BYD (model BATTER-BOX PREMIUM HVS 5.1), który ma wyjątkowo  korzystny stosunek pojemności do wagi oraz dużą liczbę cykli ładowania i rozładowania. Magazyn energii BYD szybko się ładuje i umożliwia regularne głębokie rozładowania. Gwarancja na pracę akumulatora BYD wynosi 10 lat.

Ponadto na zestaw fotowoltaiczny 6 kW z magazynem energii składają się: wysokiej klasy monokrystaliczne panele fotowoltaiczne marki URECO lub IBC SOLAR oraz inne elementy niezbędne do montażu całego systemu fotowoltaicznego 6 kW z magazynem energii jak: kable solarne, zabezpieczenia i części konstrukcyjne. W zależności od wybranego wariantu, moc znamionowa fotowoltaiki 6 kW wynosi od 6.66 kW do 6,70 kW, co przekłada się na maksymalnie 6700 kWh wygenerowanych każdego roku. W skład zestawu wchodzi od 18 (IBC SOLAR) do 20 (URECO) paneli fotowoltaicznych o maksymalnej powierzchni 34 m² (URECO). Gwarancja producentów na wady fabryczne paneli wynosi w przypadku URECO 12 lat, a w przypadku IBC SOLAR -15 lat. W obu przypadkach producenci gwarantują wydajność pracy paneli powyżej 80% przez 25 lat.

Moc systemu fotowoltaicznego 6 kW z magazynem energii

Moc fotowoltaiki powinna być adekwatna do potrzeb danego gospodarstwa domowego. Jeżeli moc znamionowa zestawu fotowoltaicznego z magazynem energii zostanie dobrana właściwie, będzie mogła  pokryć całe zapotrzebowanie elektryczne w danym gospodarstwie domowym. System fotowoltaiczny 6 kW z magazynem energii z panelami URECO przy pełnej wydajności pracuje z mocą znamionową 6.70 kW. Jest zatem właściwy dla gospodarstw domowych, w których zużycie energii elektrycznej wynosi do 6700 kWh w skali roku. Dokładne oszacowanie potrzeb gospodarstwa domowego na energię elektryczną i dobór odpowiedniej mocy systemu fotowoltaicznego z magazynem energii może zagwarantować znaczne oszczędności.  Nie wiesz jak obliczyć zapotrzebowanie swojego gospodarstwa domowego na energię elektryczną? Skontaktuj się z nami.

Pojemność akumulatora do magazynowania energii dla instalacji fotowoltaicznej 6 kW

Równie duże znaczenie co dobór odpowiedniej mocy systemu fotowoltaicznego ma również dobór parametrów akumulatora do magazynowania energii. Kluczowa jest pojemność akumulatora, ponieważ od niej zależy, ile akumulatorów będzie potrzebnych do magazynowania energii i zasilania domu. W przypadku instalacji fotowoltaicznej 6 kW proponujemy akumulator BYD o pojemności użytecznej 5,12 kWh. Przykładowo, roczna konsumpcja energii dla domu, w którym mieszkają dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci to orientacyjnie 4000 kWh, co oznacza, że pojemność akumulatora powinna wynosić od 5 kWh do maksymalnie 10 kWh. Przy doborze baterii solarnej do instalacji fotowoltaicznej warto wspomóc się wyliczeniami ekspertów – w tej kwestii również służymy pomocą.

Koszt instalacji fotowoltaicznej 6 kW z akumulatorami solarnymi

Koszt instalacji fotowoltaicznej 6 kW z magazynem energii zależy od wybranego wariantu (panele URECO lub IBC SOLAR), czyli od mocy, którą oferuje dany zestaw. Do ceny należy także doliczyć opcjonalne opłaty dotyczące sposobu wykonania instalacji oraz jej miejsca (montaż na dachu krytym dachówką standardową, dachu płaskim lub na gruncie). Warto podkreślić, że koszt instalacji fotowoltaicznej 6 kW z magazynem energii można również rozłożyć na raty, dzięki czemu to ekologiczne źródło energii jest w zasięgu niemal każdego gospodarstwa domowego.

* Powyższa oferta ma charakter informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji, niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Finalne ceny mogą się różnić w zależności od odległości od siedziby firmy SOLEKO POLSKA oraz trudności montażu u Klienta.

Zastanawiasz się czy instalacja fotowoltaiczna 6 kW z magazynem energii będzie odpowiednia dla Twojego gospodarstwa domowego? Skontaktuj się z nami – doradzimy najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie.