Fotowoltaika 5 kW z baterią od SOLEKO

Raty od 767 zł

Zestaw fotowoltaiczny PV 5 kW Sungrow z akumulatorami

Zestaw fotowoltaiczny PV 5 kW Fronius z akumulatorami

 

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne

Cena brutto z montażem* 42 990 zł 45 990 zł
Moc znamionowa instalacji 5.52 kW 5.28 kW
Panele fotowoltaiczne    
Marka CORAB IBC SOLAR
Model ENCOR EC460M-10-120S - 460 Wp IBC MonoSol 440 MS10-HC-N-440Wp
Ilość paneli, sztuki 12 szt. 12 szt.
Łączna powierzchnia 26 m2 24 m2
Kraj producenta Polska Niemcy
Gwarancja producenta

15 lat na wady fabryczne;

25 lat na wydajność >80%

15 lat na wady fabryczne;

30 lat na wydajność >87.4%

Plik z kartą katalogową do pobrania

pdfENCOR EC460M-10-120S.pdf568.24 KB

pdfIBC MonoSol 420 MS10-HC-N.pdf424.07 KB

Inwerter sieciowy    
Marka Sungrow Fronius
Model Sungrow SH 5.0RT Symo GEN24 5.0 PLUS
Moc nominalna AC 5.0 kW 5.0 kW
Ilość faz 3 3
Liczba trackerów MPP 2 2
Monitoring Tak, LAN lub wi-fi Tak, LAN, wi-fi
Klasa szczelności IP 65 IP 65
Kraj producenta Chiny Austria
Gwarancja 10 10
Plik z kartą katalogową do pobrania pdfSungrow SG.0RT.pdf282.89 KB pdfFronius Symo GEN24.pdf792.81 KB
Magazyn energii    
Marka BYD  
Model BATTER-BOX PREMIUM HVS 5.1  
Pojemność użyteczna 5,12 kWh  
Zasilanie awaryjne (opcjonalnie) TAK  
Wymiary (H/W/D) 712x585x298mm  
Waga 91  
Kraj producenta Chiny  
Gwarancja 10  
Plik z kartą katalogową do pobrania BYD-Battery-Box-Premium-HVS.pdf  
Pozostałe elementy instalacji    
Kable solarne Tak Tak
Zabezpieczenia Tak Tak
Konstrukcje podstawowe Tak Tak
Szacunkowa roczna produkcja prądu 5 520 kWh 5 280 kWh

Opcjonalne dopłaty do instalacji fotowoltaicznej

Montaż na dachu krytym dachówką standardową 100 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na dachu płaskim 200 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na gruncie / ziemi 250 zł / każdy panel fotowoltaiczny

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW wykres

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW z magazynem energii

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW idealnie sprawdzi się w przypadku gospodarstw domowych, w których zużycie energii elektrycznej wynosi 5180 kWh w skali roku. Na ogół systemy fotowoltaiczne 5 kW podłączone są do zewnętrznej sieci energetycznej (system on-grid). W takim przypadku nadmiar wyprodukowanej energii oddawany jest do sieci – 80% z nadwyżki można ponownie odebrać, a  20% zostaje w zakładzie energetyki jako opłata za przechowywanie energii.

Dla klientów, którzy chcą częściowo lub całkowicie uniezależnić się od dostawcy energii, przygotowaliśmy ofertę instalacji fotowoltaicznej 5 kW z akumulatorami do magazynowania energii. Do wyboru są dwie możliwości – system hybrydowy, który wciąż jest podłączony do sieci (co oznacza, że po naładowaniu baterii solarnych nadwyżkę energii można kierować do sieci) oraz system pracujący całkowicie poza siecią. Warto wiedzieć, że w obu przypadkach nadwyżkę energii znajdującą się  w akumulatorach instalacji fotowoltaicznej 5 kW należy wykorzystać w ciągu kilku godzin lub maksymalnie kilku dni.

System fotowoltaiczny 5 kW z magazynem energii może być oparty na hybrydowym inwerterze sieciowym Sungrow (model SH5.0RT)  lub Fronius (model Symo 5.0-3-S Hybrid). Integralną częścią systemu fotowoltaicznego 5 kW z magazynem energii jest akumulator marki BYD (model BATTER-BOX PREMIUM HVS 5.1), który ma wyjątkowo  korzystny stosunek pojemności do wagi oraz dużą liczbę cykli ładowania i rozładowania. Akumulator BYD szybko się ładuje i umożliwia regularne głębokie rozładowania. W przypadku instalacji fotowoltaicznej 5 kW  wystarczy zaledwie jedna bateria, aby zmagazynować energię dla domu na jeden dzień.

Moc systemu fotowoltaicznego 5 kW z magazynem energii

Moc fotowoltaiki powinna być adekwatna do potrzeb danego gospodarstwa domowego. Można posiłkować się odpowiednimi wzorami na przeliczenie mocy instalacji, pod warunkiem, że znasz roczną lub miesięczną kwotę rozliczenia za prąd. Instalację fotowoltaiczną najlepiej jest dobrać do większego zużycia energii elektrycznej zimą. System fotowoltaiczny 5 kW z magazynem energii przy pełnej wydajności pracuje z mocą znamionową 5.92 kW, co  odpowiada rocznej produkcji prądu na poziomie ok. 5900 kWh. Jeżeli moc znamionowa zestawu fotowoltaicznego z magazynem energii zostanie dobrana właściwie, będzie mogła  pokryć całe zapotrzebowanie elektryczne w danym gospodarstwie domowym. Warto zatem jak najdokładniej oszacować potrzeby gospodarstwa domowego na energię elektryczną, aby dobrać optymalną moc systemu fotowoltaicznego 5 kW z magazynem energii, co zagwarantuje znaczne oszczędności.  

Pojemność akumulatora do magazynowania energii dla instalacji fotowoltaicznej 5 kW

Duże znaczenie ma nie tylko dobór odpowiedniej mocy systemu fotowoltaicznego do zapotrzebowania danego gospodarstwa domowego na energię elektryczną, ale również - parametry akumulatora do magazynowania energii. Kluczowa jest pojemność akumulatora, ponieważ od niej zależy ile akumulatorów będzie potrzebnych do magazynowania energii i zasilania domu. W przypadku instalacji fotowoltaicznej 5 kW proponujemy akumulator BYD o pojemności użytecznej 5,12 kWh. Przykładowo, roczna konsumpcja energii dla domu, w którym mieszkają dwie dorosłe osoby to orientacyjnie 3000 kWh, co oznacza, że pojemność akumulatora powinna wynosić minimalnie 4 kWh (maksymalnie 8 kWh). Przy doborze baterii solarnej do instalacji fotowoltaicznej warto wspomóc się wyliczeniami ekspertów – w tej kwestii również służymy pomocą.

Koszt instalacji fotowoltaicznej 5 kW z akumulatorami solarnymi

Cena kompletnej instalacji solarnej  z magazynem energii zależy od wielu czynników, dlatego zawsze dokonujemy indywidualnej wyceny. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim: moc znamionową instalacji fotowoltaicznej (5.18 kW lub 5.36 kW), markę paneli, model inwertera sieciowego (falownika) oraz  opcjonalne opłaty zależne od miejsca montażu paneli (dach lub grunt). Oferujemy panele monokrystaliczne marek IBC SOLAR oraz URECO. Kompletna instalacja fotowoltaiczna 5 Kw z magazynem energii składa się z 14 (IBC SOLAR) lub16 paneli (URECO)  o łącznej powierzchni do 27,2 m² (URECO). Proponowane przez nas panele fotowoltaiczne są odporne  na uszkodzenia i objęte są gwarancją do 15 lat na wady fabryczne oraz do 25 lat na zachowanie sprawności wydajności na poziomie nie niższym niż 80%. W skład zestawu fotowoltaicznego 5 kW z akumulatorami solarnymi wchodzą m.in. inwertery sieciowe marki Sungrow lub  Fronius. Ich budowa odznacza się klasą szczelności IP65, dzięki czemu pozostają w pełni odporne na oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych przez wiele lat. Warto podkreślić, że cały koszt instalacji fotowoltaicznej 5 kW z magazynem energii można również rozłożyć na raty, dzięki czemu to ekologiczne źródło energii jest w zasięgu niemal każdego gospodarstwa domowego.

* Powyższa oferta ma charakter informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji, niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Finalne ceny mogą się różnić w zależności od odległości od siedziby firmy SOLEKO POLSKA oraz trudności montażu u Klienta.

Zastanawiasz się czy instalacja fotowoltaiczna 5 kW z magazynem energii będzie odpowiednia dla Twojego gospodarstwa domowego? Skontaktuj się z nami – doradzimy najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie.