Fotowoltaika 10 kW z baterią od SOLEKO

Raty od 920 zł

Zestaw fotowoltaiczny PV 10 kW Sungrow z akumulatorami

Zestaw fotowoltaiczny PV 10 kW Fronius z akumulatorami

 

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne

Cena brutto z montażem* 54 990 zł 60 990 zł
Moc znamionowa instalacji 9.66 kW 9.68 kW
Panele fotowoltaiczne    
Marka CORAB IBC SOLAR
Model ENCOR EC460M-10-120S - 460 Wp IBC MonoSol 440 MS10-HC-N-440Wp
Ilość paneli, sztuki 21 szt. 22 szt.
Łączna powierzchnia 50 m2 44 m2
Kraj producenta Polska Niemcy
Gwarancja producenta

15 lat na wady fabryczne;

25 lat na wydajność >80%

15 lat na wady fabryczne;

30 lat na wydajność >87.4%

Plik z kartą katalogową do pobrania

pdfENCOR EC460M-10-120S.pdf568.24 KB

pdfIBC MonoSol 420 MS10-HC-N.pdf424.07 KB

Inwerter sieciowy    
Marka Sungrow Fronius 
Model Sungrow SH 10.0RT Symo Gen24 10.0 Plus
Moc nominalna AC 10.0 kW 10.0 kW
Ilość faz 3 3
Liczba trackerów MPP 2 2
Monitoring Tak, LAN lub wi-fi Tak, LAN, wi-fi
Klasa szczelności IP 65 IP 65
Kraj producenta Chiny Austria
Gwarancja 10 10
Plik z kartą katalogową do pobrania pdfSungrow SG.0RT.pdf282.89 KB pdfFronius_Symo GEN24.pdf792.81 KB
Magazyn energii    
Marka BYD  
Model BATTER-BOX PREMIUM HVS 5.1  
Pojemność użyteczna 5,12 kWh  
Zasilanie awaryjne (opcjonalnie) TAK  
Wymiary (H/W/D) 712x585x298mm  
Waga 91  
Kraj producenta Chiny  
Gwarancja 10  
Plik z kartą katalogową do pobrania BYD-Battery-Box-Premium-HVS.pdf  
Pozostałe elementy instalacji    
Kable solarne Tak Tak
Zabezpieczenia Tak Tak
Konstrukcje podstawowe Tak Tak
Szacunkowa roczna produkcja prądu 9 660 kWh 9 680 kWh

Opcjonalne dopłaty do instalacji fotowoltaicznej

Montaż na dachu krytym dachówką standardową 100 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na dachu płaskim 200 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na gruncie / ziemi 250 zł / każdy panel fotowoltaiczny

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW wykres

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW z magazynem energii

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW z baterią solarną to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, które pozwala na wyprodukowanie czystej energii elektrycznej przy jednoczesnym zredukowaniu opłat za prąd. Zestaw tego typu dedykowany jest dużym gospodarstwom domowym (może być wykorzystywany również do  zasilania urządzeń ogrzewających dom), których zapotrzebowanie na energię elektryczną wynosi rocznie 10 000 kWh. Warto dodać, że instalacja fotowoltaiczna 10 kW z magazynem energii umożliwia całkowitą rezygnację z dodatkowych źródeł prądu.

Najczęściej klienci decydują się na instalacje fotowoltaiczne podłączone do zewnętrznej sieci energetycznej (system on-grid). Nadmiar wyprodukowanej energii oddawany jest w takim przypadku do sieci i ponownie odbierany wtedy, kiedy zaistnieje taka potrzeba – np. zimą.  Możesz jednak odebrać tylko 80% energii, ponieważ 20% zostaje w zakładzie energetyki jako opłata za jej przechowywanie. Instalacje fotowoltaiczne z akumulatorami do magazynowania energii dają pewną niezależność oraz poczucie bezpieczeństwa w sytuacji pojawienia się problemów ze strony dostawcy energii elektrycznej. Proponujemy dwie opcje: system hybrydowy podłączony do sieci (po naładowaniu baterii solarnych nadwyżka energii kierowana jest do sieci jak w przypadku systemu on-grid) oraz fotowoltaikę pracującą całkowicie poza siecią (off-grid). Energię elektryczną zgromadzoną w akumulatorach instalacji fotowoltaicznej musisz jednak wykorzystać w ciągu kilku godzin lub maksymalnie kilku dni. 

Zestaw fotowoltaiczny 10 kW z magazynem energii

W skład zestawu fotowoltaicznego 10 kW z magazynem energii wchodzi od 27 (IBC SOLAR) do 29 (URECO) paneli fotowoltaicznych o maksymalnej powierzchni 50 m² (URECO). Gwarancja producentów na wady fabryczne paneli wynosi w przypadku paneli URECO 12 lat, a paneli IBC SOLAR – 15 lat. W obu przypadkach producenci gwarantują wydajność pracy paneli powyżej 80% przez 25 lat. Moc znamionowa instalacji 10 kW z magazynem energii  wynosi od 9,71 kW do 9,99 kW, co przekłada się na maksymalnie 10 000 kWh wygenerowanych każdego roku.

Do zestawu fotowoltaicznego 10 kW z magazynem energii należy akumulator BYD (model BATTER-BOX PREMIUM HVS 5.1), który ma wyjątkowo  korzystny stosunek pojemności do wagi oraz dużą liczbę cykli ładowania i rozładowania. Magazyn energii BYD szybko się ładuje i umożliwia regularne głębokie rozładowania - producent daje aż 10 lat gwarancji na prace akumulatora.

Na zestaw fotowoltaiczny 10 kW z magazynem energii składają się również: hybrydowy inwerter sieciowy Sungrow (model SH10RT) lub Fronius (model SymoGen24 10.0 Plus) oraz inne elementy niezbędne do montażu systemu jak: kable solarne, zabezpieczenia oraz części konstrukcyjne. Oba inwertery posiadają klasę szczelności IP65, dzięki czemu pozostają w pełni odporne na oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych przez wiele lat. Dodatkowo zapewniają możliwość monitorowania za pośrednictwem sieci LAN lub Wi-Fi.

Moc systemu fotowoltaicznego 10 kW z magazynem energii

Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie mocy znamionowej zestawu fotowoltaicznego z magazynem energii, ponieważ wtedy system fotowoltaiczny będzie mógł  pokryć zapotrzebowanie elektryczne danego gospodarstwa domowego i zagwarantować znaczne oszczędności. System fotowoltaiczny 10 kW z magazynem energii w przypadku wybrania paneli IBC SOLAR przy pełnej wydajności pracuje z mocą znamionową 9.99 kW. Jest zatem właściwy dla gospodarstw domowych, w których zużycie energii elektrycznej w skali roku jest duże. Chcesz obliczyć zapotrzebowanie swojego gospodarstwa domowego na energię elektryczną? Skontaktuj się z nami.

Pojemność akumulatora do magazynowania energii dla instalacji fotowoltaicznej 10 kW

Równie ważna jest pojemność akumulatora solarnego, ponieważ od niej zależy, ile akumulatorów będzie potrzebnych do magazynowania energii, aby zasilić dom. W przypadku instalacji fotowoltaicznej 10 kW w zestawie znajduje się akumulator BYD o pojemności użytecznej 5,12 kWh. Przykładowo, roczna konsumpcja energii dla domu, w którym mieszkają dwie osoby dorosłe, dwoje dzieci i jest możliwość zasilania awaryjnego oraz ładowania baterii samochodu elektrycznego jest utrzymana na poziomie 9000 kWh. To oznacza, że pojemność akumulatora powinna wynosić od 11 kWh do maksymalnie 23 kWh. W kwestii doboru liczby baterii solarnych do danej instalacji fotowoltaicznej również służymy pomocą.

Koszt instalacji fotowoltaicznej 10 kW z akumulatorami solarnymi

Koszt instalacji fotowoltaicznej 10 kW z magazynem energii zależy od mocy, którą oferuje dany zestaw (panele fotowoltaiczne URECO lub IBC SOLAR). Na cenę ma również wpływ miejsce wykonania instalacji - montaż na dachu krytym dachówką standardową, dachu płaskim lub na gruncie. Dobra wiadomość jest taka,  że koszt instalacji fotowoltaicznej 10 kW z baterią solarną można również rozłożyć na raty, dzięki czemu to ekologiczne źródło energii jest w zasięgu niemal każdego gospodarstwa domowego.

* Powyższa oferta ma charakter informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji, niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Finalne ceny mogą się różnić w zależności od odległości od siedziby firmy SOLEKO POLSKA oraz trudności montażu u Klienta.

Zastanawiasz się czy instalacja fotowoltaiczna 10 kW z magazynem energii będzie odpowiednia dla Twojego gospodarstwa domowego? Skontaktuj się z nami – doradzimy najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie.