Instalacja fotowoltaiczna 5 kW z magazynem energii

Raty od 738 zł

 • Moc znamionowa: 5.28 - 5.52 kW
 • Panele fotowoltaiczne: IBC SOLAR AG, CORAB
 • Ilość paneli: 12 sztuk
 • Powierzchnia paneli: do 26 m2
 • Inwerter hybrydowy: Fronius lub Sungrow
 • Magazyn energii: BYD
 • Szacunkowa roczna produkcja prądu: 5 520 kWh

Cena brutto
z montażem, od:

42 990

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW z magazynem energii

Raty od 805 zł

 • Moc znamionowa: 6.16 - 6.44 kW
 • Panele fotowoltaiczne: IBC SOLAR AG, CORAB
 • Ilość paneli: 14 sztuk
 • Powierzchnia paneli: do 31 m2
 • Inwerter hybrydowy: Fronius lub Sungrow
 • Magazyn energii: BYD
 • Szacunkowa roczna produkcja prądu: 6 440 kWh

Cena brutto
z montażem, od:

45 990

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW z magazynem energii

Raty od 844 zł

 • Moc znamionowa: 7.92 - 8.28 kW
 • Panele fotowoltaiczne: IBC SOLAR AG, CORAB
 • Ilość paneli: 18 szt.
 • Powierzchnia paneli: do 39 m2
 • Inwerter hybrydowy: Fronius lub Sungrow
 • Magazyn energii: BYD
 • Szacunkowa roczna produkcja prądu: 8 280 kWh

Cena brutto
z montażem, od:

49 990

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW z magazynem energii

Raty od 920 zł

 • Moc znamionowa: 9.66 - 9.68 kW
 • Panele fotowoltaiczne: IBC SOLAR AG, CORAB
 • Ilość paneli: 21-22 sztuk
 • Powierzchnia paneli: do 47 m2
 • Inwerter hybrydowy: Fronius lub Sungrow
 • Magazyn energii: BYD
 • Szacunkowa roczna produkcja prądu: 9 680 kWh

Cena brutto
z montażem, od:

54 990

Zestawy fotowoltaiczne z magazynem energii – ceny

Ceny fotowoltaiki z magazynem energii (akumulatorem) w 2024 roku

Ceny zestawów solarnych z magazynem energii zależą od kilku czynników, z których kluczowym jest moc instalacji fotowoltaicznej. Im wyższa moc, tym wyższa cena, ale warto podkreślić, że w przeliczeniu na 1 kW koszt instalacji maleje wraz ze wzrostem mocy zestawu fotowoltaicznego. W naszej ofercie znajdziesz zestawy solarne o mocy: 5 kW, 6 kW, 8 kW i 10 kW z magazynem energii. Mogą one szacunkowo produkować rocznie prąd na poziomie od 5520 kWh do 10 000 kWh. Ta różnica powoduje, że instalacje solarne o mocy 10 kW z magazynem energii są o kilkanaście tys. zł droższe od instalacji o mocy najsłabszej, czyli 5 kW. Na cenę  wpływają również: marka paneli fotowoltaicznych, materiał, z którego panele zostały wykonane oraz okres gwarancyjny oferowany przez producenta paneli solarnych (gwarancja na wydajność paneli). W przypadku zestawów solarnych z magazynem energii z naszej oferty proponujemy doskonałe panele fotowoltaiczne znanych producentów IBC Solar AG lub CORAB. Panele nieznanych producentów mogą wprawdzie być tańsze, ale ich działanie - obarczone większym ryzykiem. Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii to inwestycja na lata, warto zatem zainwestować w pewne i sprawdzone marki, aby nie rozczarować się po kilku latach działania systemu solarnego. Panele fotowoltaiczne, które oferujemy, posiadają gwarancję nawet do 25 lat na wydajność utrzymującą się na poziomie minimum 80% mocy instalacji.

W przypadku fotowoltaiki z magazynem energii dodatkowym kosztem jest akumulator solarny. Właśnie dzięki niemu możesz częściowo (instalacja podłączona do sieci) lub całkowicie (system pracujący poza siecią) uniezależnić się od dostawcy energii. W oferowanych przez nas instalacjach solarnych proponujemy sprawdzone magazyny energii marki BYD, wliczone w cenę całego zestawu. 

Jaki jest koszt zestawów fotowoltaicznych z magazynem energii? 

Instalację fotowoltaiczną o najniższej mocy (5 kW) z magazynem energii, która idealnie sprawdzi się w przypadku niedużych gospodarstw domowych (zużycie energii elektrycznej ok. 5000 kW w skali roku) możesz zakupić u nas już w cenie 42 990 zł brutto wraz z montażem. Powierzchnia paneli solarnych zajmie w tym przypadku do 26 m². Cena może ulec zmianie w zależności od rodzaju i marki komponentów wchodzących w skład zestawu solarnego z magazynem energii, takich jak: inwerter sieciowy, kable solarne, zabezpieczenia czy konstrukcja, na której znajduje się cała instalacja. Ponadto montaż paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim czy krytym dachówką standardową jest tańszy niż montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie i wynosi on odpowiednio w pierwszym przypadku 100 zł brutto za każdy panel, a w drugim - 250 zł brutto za każdy panel. Podsumowując, koszt zestawu fotowoltaicznego z magazynem energii w roku 2024 wynosi w naszej ofercie od 42 990 zł brutto (instalacja o mocy 5 kW) do 54 990 zł brutto (instalacja o mocy 10 kW). W cenę wliczony jest montaż.

Dofinansowanie na fotowoltaikę z magazynem energii w roku 2024

W 2024 roku ruszyły kolejne edycje programów, w ramach których można otrzymać dofinansowanie do budowy instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii i skorzystać z ulg finansowych – program Mój Prąd oraz Czyste Powietrze. Dokładne szczegóły naboru do programu Mój Prąd 6.0 na rok 2024 nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że dotacja obejmie magazyny energii, pompy ciepła i kolektory słoneczne. Ci beneficjanci, którzy w poprzedniej edycji programu Mój Prąd zdecydowali się na zamontowanie do zestawu solarnego dodatkowych urządzeń jak np.: magazynu energii, systemu zarządzania energią czy ładowarki do auta elektrycznego – mogli otrzymać wyższą dotację. Maksymalna kwota dofinansowania w Programie Mój Prąd 5.0 wyniosła 58 000 zł.

Warto dodać, że kolejna edycja programu Czyste Powietrze na rok 2024 zakłada pewne zmiany w stosunku do roku ubiegłego, które związane są z tym, że od 1 kwietnia 2024 roku wchodzą w życie zwiększone wymagania odnośnie urządzeń grzewczych. Tego typu urządzenia, jak m.in. pompy ciepła czy kotły na pelet będą weryfikowane przez niezależnie akredytowane laboratoria. Ponadto będzie można korzystać tylko z tych z urządzeń, które znajdują się na liście zielonych urządzeń i materiałów (ZUM). W programie Czyste Powietrze 2024 dofinansowaniem zostaną objęte: wymiana nieefektywnego źródła ciepła (zasilanego paliwem stałym) na nowy i ekologiczny kocioł lub pompę ciepła, modernizacja instalacji grzewczej, ocieplenia budynku, wymiany okien i drzwi, zakup rekuperacji, montaż instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo każdy podatnik może uzyskać zwrot ulgi podatkowej na fotowoltaikę. Ponadto montaż magazynu energii może być ujęty w kosztach termomodernizacji budynku, dzięki czemu koszty montażu magazynu energii można odliczyć od podstawy do opodatkowania.

Fotowoltaika z magazynem energii – oszczędności

Czy zestaw fotowoltaiczny z magazynem energii jest opłacalny? Jeżeli zdecydujesz się na przydomową instalację fotowoltaiczną z magazynem energii, musisz liczyć się z wydatkiem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzięki takiej inwestycji można jednak obniżyć miesięczne rachunki za prąd nawet o 90%, a także całkowicie lub częściowo uniezależnić się od dostawców energii z uwagi na magazyn energii znajdujący się w zestawie instalacji fotowoltaicznej. Ponadto systemy solarne odznaczają się dużą wytrzymałością i nie wymagają częstej konserwacji. Ze wsparciem finansowym  inwestycje fotowoltaiczne z magazynem energii zwrócą się w 6-8 lat od montażu, a po tym czasie będą przynosić już czysty zysk.