Mieszkańcy Wrocławia i województwa dolnośląskiego mogą skorzystać z naszej oferty fotowoltaiki z magazynem energii. Takie rozwiązanie jest podwójnie korzystne . Z jednej strony umożliwia znaczną redukcję wydatków za energię elektryczną, z drugiej - pozwala częściowo uniezależnić się od dostawcy energii. Wszystko dzięki magazynom energii, czyli akumulatorom do instalacji fotowoltaicznych, które magazynują nadwyżki energii, a po pełnym naładowaniu odsyłają je do sieci (w przypadku systemu hybrydowego on-grid). Istnieje również możliwość zamówienia u nas instalacji fotowoltaicznej całkowicie niezależnej od sieci energetycznej - jest to system off-grid z magazynem energii, który w dużych miastach, takich jak Wrocław, spotyka się rzadko. Raczej sprawdza się tam, gdzie podłączenie do sieci energetycznej jest mało wydajne, nieopłacalne lub wręcz niemożliwe. Warto mieć na uwadze, że w przypadku fotowoltaiki z akumulatorem, zmagazynowaną energię należy wykorzystać w ciągu trzech dni. Na terenie Wrocławia i okolic zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt inwestycji fotowoltaicznych z magazynem energii, choć nie są one tak rozpowszechnione jak tradycyjne systemy solarne.

Fotowoltaika z magazynem energii Wrocław - dla firm i osób prywatnych

Klienci biznesowi oraz indywidualni z terenu Wrocławia i województwa dolnośląskiego, którzy cenią sobie niezależność i większe bezpieczeństwo energetyczne, mogą wybrać fotowoltaikę z magazynem energii o rożnej mocy znamionowej systemu. Proponujemy fotowoltaikę z magazynem energii: 5 kW, 6 kW, 8 kW i 10 kW, która sprawdza się w przypadku małych przedsiębiorstw i gospodarstw domowych. Takie rozwiązanie umożliwia wykorzystanie zgromadzonej w akumulatorach energii w momencie większego zapotrzebowania na prąd, co pozwala także równomiernie rozłożyć obciążenie elektryczne. Warto dodać, że na terenie Wrocławia i okolic przebudowujemy również już istniejące instalacje fotowoltaiczne pod kątem uzupełnienia systemu o magazyn energii.

Fotowoltaika Wrocław - rodzaje magazynów energii do fotowoltaiki  

Zazwyczaj stosuje się dwa rodzaje magazynów energii do fotowoltaiki. Jeden z nich to akumulator litowo-jonowy wykorzystywany w systemach hybrydowych podłączonych do sieci energetycznej, który charakteryzuje się dużą liczbą cykli ładowań i rozładowań oraz szybko się ładuje. Drugi to akumulator kwasowo-ołowiowy najczęściej funkcjonujący z systemami fotowoltaicznymi całkowicie niezależnymi od sieci energetycznej, który jest wprawdzie tańszy, ale bardziej wrażliwy na głębokie rozładowania. Klientom z Wrocławia i okolic oferujemy oba rodzaje magazynów energii w zależności od wybranego systemu fotowoltaicznego.  

Jak dobrać magazyn energii - fotowoltaika Wrocław   

W wyborze magazynu energii do fotowoltaiki duże znaczenie ma jego pojemność. Proponując naszym klientom z terenu Wrocławia i okolic fotowoltaikę z magazynem energii, potrzebujemy przede wszystkim informacji na temat rocznego zużycia energii. Od niej zależy bowiem dobór akumulatora o właściwej pojemności w stosunku do instalacji fotowoltaicznej. Stąd nasi specjaliści dużą wagę przykładają do szczegółowej analizy potrzeb i konsumpcji energii elektrycznej w skali roku w przypadku budynków już istniejących. Jeżeli dom jest dopiero w budowie - sporządzamy odpowiednie audyty, które pozwalają możliwie najdokładniej określić zużycie energii w danym przypadku. Mieszkańcy Wrocławia i województwa dolnośląskiego, którzy chcą zainwestować w fotowoltaikę z magazynem energii, mogą być również zainteresowani szerszym artykułem o magazynach energii .     

Fotowoltaika z magazynem energii Wrocław - cena i dotacje

Instalacje fotowoltaiczne z magazynem energii są droższe od fotowoltaiki bez magazynu energii. Osoby prywatne oraz właściciele firm muszą liczyć się z wydatkiem od blisko 48 tys. zł za instalację fotowoltaiczną 5 kW z magazynem energii i montażem do blisko 62 tys. zł za instalację 10 kW. Cena zależy przede wszystkim od mocy całego systemu i zastosowanych akumulatorów - w naszym przypadku stosujemy akumulatory marki BYD. Mieszkańcy Wrocławia i województwa dolnośląskiego, a także innych rejonów Polski mogą jednak otrzymać dofinansowanie do inwestycji fotowoltaicznych z magazynem energii m.in. z programu Mój Prąd oraz Czyste Powietrze. Program Mój Prąd zakłada otrzymanie dofinansowania nie tylko na nową instalację fotowoltaiczną z magazynem energii, ale również na sam magazyn energii, w przypadku gdyby miał on być zamontowany do już istniejącego systemu solarnego. Działając na terenie Wrocławia i okolic pomagamy również w otrzymaniu dofinansowania na fotowoltaikę z magazynem energii.  

Mieszkańców Wrocławia i okolic zainteresowanych ofertą fotowoltaiki z magazynem energii zapraszamy do kontaktu.