Oferujemy wykonanie instalacji fotowoltaicznych z magazynem energii na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie i okolicach. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną z magazynem energii pozwala nie tylko znacznie obniżyć rachunki za energię elektryczną, ale również - częściowo lub całkowicie uniezależnić się od dostawcy energii. Produkowane nadwyżki energii mogą być bowiem zmagazynowane w specjalnych bateriach, a po ich naładowaniu - odsyłane do sieci (w systemie hybrydowym on-grid) lub być całkowicie od sieci niezależne (w systemie off-grid). Druga możliwość, czyli fotowoltaika z magazynem energii off-grid w dużych miastach, takich jak Warszawa, raczej nie ma zastosowania. To rozwiązanie sprawdza się w miejscach, gdzie podłączenie do sieci energetycznej jest mało wydajne, niemożliwe lub nieopłacalne. Energię zmagazynowaną w akumulatorach można wykorzystać później, ale maksymalnie w ciągu dwóch do trzech dób. Energia, która została zmagazynowana np. latem, nie może więc zostać wykorzystana zimą.

Instalacje fotowoltaiczne z magazynem energii wciąż są nowością, ale na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego zrealizowaliśmy ich już kilkadziesiąt.

Fotowoltaika z magazynem energii Warszawa - dla firm i osób prywatnych

Fotowoltaika z magazynem energii na terenie Warszawy i okolic może być dobrym wyborem dla firm i osób prywatnych, które cenią sobie niezależność i większe bezpieczeństwo energetyczne. Dzięki fotowoltaice z magazynem energii można także zrównoważyć obciążenie elektryczne, wykorzystując zgromadzoną w akumulatorach energię w czasie szczytowego zapotrzebowania na prąd. Działając na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego, oferujemy fotowoltaikę z magazynem energii o mocy znamionowej: 5 kW, 6 kW, 8 kW i 10 kW - w zależności od wielkości gospodarstwa domowego i liczby osób je zamieszkujących lub potrzeb przedsiębiorstwa. 

Fotowoltaika Warszawa - rodzaje magazynów energii do fotowoltaiki

Klienci z terenu Warszawy i województwa mazowieckiego mogą u nas zamówić instalację fotowoltaiczną z akumulatorem (magazynem energii) litowo-jonowym lub kwasowo-ołowiowym. Pierwszy dedykowany jest systemom hybrydowym on-grid (podłączonym do sieci energetycznej), ma korzystny stosunek pojemności do wagi, szybko się ładuje i charakteryzuje się dużą liczbą cykli ładowań oraz głębokich rozładowań, co w przypadku fotowoltaiki jest olbrzymim plusem. Przykładowo, proponowany przez nas akumulator BYD o pojemności 5 kWh wystarczy do zasilania urządzeń o mocy 1 kW przez 5 godzin. Natomiast akumulator kwasowo-ołowiowy spotykany jest najczęściej w systemach fotowoltaicznych off-grid, czyli niezależnych od sieci energetycznej. Żywotność takich akumulatorów jest krótsza, są bardziej wrażliwe na głębokie rozładowania, ale „nadrabiają” przystępną ceną. Na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego montujemy instalacje fotowoltaiczne z obydwoma rodzajami magazynów energii.

Jak dobrać magazyn energii - fotowoltaika Warszawa

Duże znaczenie podczas doboru magazynu energii do instalacji fotowoltaicznej ma jego pojemność. Minimalna i maksymalna pojemność akumulatora zależy od rocznego zużycia energii przez gospodarstwo domowe lub firmę. Aby dobrać odpowiednią pojemność akumulatora, najlepiej poradzić się specjalistów - w SOLEKO służymy pomocą również w tym zakresie, nie tylko na terenie Warszawy i okolic. Więcej informacji na temat doboru magazynu energii do instalacji fotowoltaicznej można również znaleźć tutaj . Wykonanie instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii dla naszych klientów z terenu Warszawy i województwa mazowieckiego zawsze poprzedza szczegółowa analiza potrzeb i przybliżonej konsumpcji energii w skali roku, dzięki czemu możemy dobrać akumulator o właściwej pojemności.   

Fotowoltaika z magazynem energii Warszawa - cena i dotacje

Cena magazynu energii do instalacji fotowoltaicznej waha się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. zł. Klienci z terenu Warszawy i okolic mogą skorzystać z naszej oferty fotowoltaiki z magazynem energii w cenie od blisko 48 tys. zł (instalacja fotowoltaiczna 5 kW z magazynem energii i montażem) do blisko 62 tys. zł (instalacja fotowoltaiczna 10 kW z magazynem energii i montażem). Warto wspomnieć, że koszt instalacji w przeliczeniu na kilowat mocy maleje wraz ze wzrostem mocy zestawu fotowoltaicznego. Inwestycja w fotowoltaikę z magazynem energii nie należy zatem do najtańszych, ale istnieje kilka możliwości jej dofinansowania. Zakup magazynu energii jest dotowany m.in. z programu Mój Prąd. W tym przypadku potencjalni prosumenci z terenu Warszawy i okolic mogą otrzymać dofinansowanie zarówno na nową instalację fotowoltaiczną z magazynem energii jak i na sam magazyn energii montowany do już istniejącej fotowoltaiki.

Warto dodać, że czwarta edycja programu Mój Prąd (nabór wniosków do końca marca 2023 r. lub do wyczerpania środków) została rozszerzona o dofinansowanie na komponenty zwiększające autokonsumpcję energii elektrycznej, jak właśnie magazyny energii czy systemy zarządzania energią. Nasi specjaliści działający na terenie Warszawy i okolic pomagają m.in. w uzyskaniu dotacji rządowych na fotowoltaikę z magazynem energii.