Fotowoltaika z magazynem energii niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak: większa niezależność od dostawcy energii elektrycznej, możliwość zwiększenia autokonsumpcji czy rozbudowania baterii słonecznych w przypadku rozbudowania systemu fotowoltaicznego. Ponadto energię zgromadzoną w akumulatorze można wykorzystać w innym czasie, gdy instalacja solarna jej nie produkuje (np. w nocy), a nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną jest nadal wysokie. Mieszkańcom Łodzi i okolic, a także z pozostałych rejonów Polski oferujemy dwa rodzaje instalacji fotowoltaicznych z magazynem energii: hybrydową podłączoną do sieci (on-grid) oraz całkowicie od sieci niezależną (off-grid). System hybrydowy może sprawdzić się w wielu sytuacjach - tutaj nadwyżka wyprodukowanej energii trafia do sieci dopiero po naładowaniu magazynów energii. Fotowoltaika z magazynem energii off-grid działająca poza siecią, rzadko znajduje zastosowanie na obszarach mocno zurbanizowanych, jak np. w Łodzi. Takie rozwiązanie opłaca się na skalę przemysłową oraz w tych rejonach, w których występują problemy z dostarczaniem energii elenktycznej lub podłączenie do sieci energetycznej jest kłopotliwe, nieopłacalne lub wręcz niemożliwe. 

Fotowoltaika z magazynem energii Łódź - dla firm i osób prywatnych

Dla wielu firm i osób prywatnych z Łodzi i okolic fotowoltaika z magazynem energii może okazać się atrakcyjnym rozwiązaniem. Z własnej energii zgromadzonej w akumulatorach można skorzystać później (maksymalnie w ciągu trzech dni) i nie trzeba odbierać jej z sieci „płacąc” za jej przechowywanie. Fotowoltaika z magazynem energii daje też większą swobodę w gospodarowaniu własnym prądem, również w aspekcie zrównoważonego obciążenia energetycznego. Klientom indywidualnym i formom z terenu Łodzi i okolic oferujemy fotowoltaikę z magazynem energii o różnej mocy znamionowej: 5 kW, 6 kW, 8 kW i 10 kW, w zależności od potrzeb. Jeżeli energia z magazynu solarnego zostanie wykorzystania, jej pobór następuje z sieci (system on-grid) na zasadzie NetBillingu. System hybrydowy z magazynem energii (podłączony do sieci energetycznej) jest zatem dobrą alternatywą dla klasycznych instalacji fotowoltaicznych.    

Fotowoltaika Łódź - rodzaje magazynów energii do fotowoltaiki

Istnieje wiele rodzajów akumulatorów, ale w kontekście fotowoltaiki wyróżnia się głównie dwa: litowo-jonowe i kwasowo-ołowiowe. Mieszkańcom Łodzi i okolic do systemów fotowoltaicznych hybrydowych on-grid oferujemy akumulatory litowo-jonowe, natomiast w przypadku fotowoltaiki całkowicie niezależnej od sieci - akumulator kwasowo-ołowiowy. Każdy z tych akumulatorów ma swoje mocne i słabe strony. Do plusów magazynów energii litowo-jonowych na pewno należy duża liczba cykli ładowań i głębokich rozładowań, natomiast do plusów akumulatorów kwasowo-ołowiowych - dość niska cena. Naszym klientom, nie tylko z okolic Łodzi, oferujemy magazyny energii marki BYD, które mają dużą żywotność i budowę modułową, dzięki czemu można łączyć je w magazyny o większej pojemności. Fotowoltaikę z obydwoma rodzajami magazynów energii polecamy klientom indywidualnym i biznesowym m.in. z Łodzi i okolic.

Jak dobrać magazyn energii - fotowoltaika Łódź

Na wybór magazynu energii do fotowoltaiki wpływa kilka czynników, m.in. pojemność baterii solarnej oraz jej trwałość, zużycie energii w skali roku, wielkość systemu fotowoltaicznego, do którego powinna być dobrana pojemność magazynu energii. Nie musisz wykazywać się wiedzą w tym zakresie. Nasi specjaliści doradzą, jaki akumulator do fotowoltaiki najlepiej wybrać, any maksymalnie zwiększyć autokonsumpcję. Usługi doradcze tego typu świadczymy na terenie całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Łodzi i okolic. Jeżeli budynek, do którego ma zostać podłączona fotowoltaika z magazynem energii, jest dopiero w budowie, roczne zużycie prądu określamy po przeprowadzeniu szczegółowego audytu oraz jego analizy. Chcesz wiedzieć więcej o doborze magazynu energii do fotowoltaiki? Przeczytaj ten  artykuł. 

Fotowoltaika z magazynem energii Łódź - cena i dotacje  

Magazyn energii nie jest urządzeniem tanim, dlatego cena fotowoltaiki z magazynem energii wraz z montażem wynosi średnio od około 40-50 tys. złotych wzwyż, w zależności od mocy znamionowej całego systemu. Istnieje jednak możliwość dofinansowania inwestycji tego typu z programów rządowych, z których mogą skorzystać m.in. mieszkańcy Łodzi i okolic. Realizacja inwestycji solarnej, a także zakup jedynie magazynu energii są częściowo finansowane np. z programu Mój Prąd, którego czwarta edycja została rozszerzona o dofinansowanie na magazyny energii oraz systemy zarządzania energią. Jeżeli nie wiesz, jak dopełnić niezbędnych formalności, aby taką dotację otrzymać, skontaktuj się z nami. Nasi doradcy służą pomocą, nie tylko mieszkańcom Łodzi i okolic, w uzyskaniu dotacji na fotowoltaikę z magazynem energii lub tylko na zakup magazynu energii do już istniejącego systemu solarnego. 

Mieszkańców Łodzi i okolic zainteresowanych ofertą fotowoltaiki z magazynem energii zapraszamy do kontaktu.