Na terenie Krakowa i okolic zrealizowaliśmy kilkadziesiąt inwestycji solarnych z magazynem energii. Magazyn energii współpracujący z instalacją fotowoltaiczną pozwala zgromadzić nadwyżkę energii, z której można skorzystać np. podczas awarii sieci, w nocy lub w momencie, gdy bieżąca produkcja energii będzie zbyt mała w stosunku do potrzeb. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uniezależnić się od dostawcy energii elektrycznej. Klientom z Krakowa i okolic zainteresowanym fotowoltaiką z magazynem energii, oferujemy dwie możliwości. Pierwsza z nich to system hybrydowy on-grid współpracujący z siecią energetyczną - nadwyżka energii trafia do sieci dopiero wtedy, gdy akumulatory (baterie solarne) zostaną w pełni naładowane. Druga możliwość to system fotowoltaiczny z magazynem energii off-grid - nie podłączony do sieci energetycznej i całkowicie od niej niezależny. Mieszkańcy większych miast, takich jak Kraków rzadko jednak korzystają z takiej możliwości. Systemy fotowoltaiczne off-grid stosuje się bowiem w miejscach, w których występują niedobory energii elektrycznej lub dłuższe przerwy w jej dostawie. Na takie rozwiązanie decydują się raczej przedsiębiorstwa posiadające instalacje fotowoltaiczne o mocy większej niż 50 kW, zatem jest to rozwiązanie opłacalne przede wszystkim na skalę przemysłową. Dla klientów indywidualnych, korzystających z systemu NetBillingu systemy off-grid nie są aż tak atrakcyjnym rozwiązaniem.    

Fotowoltaika z magazynem energii Kraków - dla firm i osób prywatnych

Fotowoltaika z magazynem to dobry wybór dla klientów biznesowych i prywatnych z Krakowa i województwa małopolskiego, którzy cenią sobie niezależność od dostawcy energii i bezpieczeństwo energetyczne. Ponadto energia zgromadzona w akumulatorach solarnych pozwala lepiej zrównoważyć obciążenie energetyczne. W godzinach, w których sieć jest najbardziej obciążona, można energię pobierać z akumulatorów. W naszej ofercie mieszkańcy Krakowa i okolic mogą naleźć systemy fotowoltaiczne z magazynem energii o mocy znamionowej: 5 kW, 6 kW, 8 kW i 10 kW. Moc instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii dostosowujemy do wielkości gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa oraz faktycznego zapotrzebowania na energię elektryczną.  

Fotowoltaika Kraków - rodzaje magazynów energii do fotowoltaiki

Istnieje kilka rodzajów magazynów energii do fotowoltaiki. W systemach fotowoltaicznych hybrydowych on-grid powszechnie stosuje się magazyny energii litowo-jonowe, które cechuje duża liczba cykli ładowań i głębokich rozładowań, co ma duże znaczenie w przypadku współpracy z instalacją fotowoltaiczną. W systemach off-grid wykorzystuje się akumulatory kwasowo-ołowiowe, które mają krótszą żywotność, ale są bardziej przystępne cenowo. Naszym klientom z Krakowa i okolic, a także z innych rejonów Polski oferujemy akumulatory marki BYD o pojemności 5 kWh, które po naładowaniu wystarczają do zasilania urządzeń o mocy 1 kW przez 5 godzin. Systemy fotowoltaiczne z obydwoma rodzajami magazynów energii montujemy na terenie całej Polski, w tym na terenie Krakowa i województwa małopolskiego.   

Jak dobrać magazyn energii - fotowoltaika Kraków 

Odpowiednio dobrane magazyny energii do fotowoltaiki mogą zwiększyć autokonsumpcję nawet o 40-60%. Ważna jest przede wszystkim pojemność akumulatora solarnego w stosunku do wielkości instalacji fotowoltaicznej, a przede wszystkim - do rocznego zużycia energii. W kwestii doboru magazynu energii do fotowoltaiki istniejącej lub dopiero planowanej najlepiej poradzić się specjalistów. W SOLEKO służymy pomocą również w tym zakresie, nie tylko na terenie Krakowa i okolic. Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji solarnej z magazynem energii, szczegółowo analizujemy zapotrzebowanie gospodarstwa domowego lub firmy na energię elektryczną w skali roku, dzięki czemu możemy dobrać akumulator o właściwej pojemności. Chcesz wiedzieć więcej o doborze magazynów energii do instalacji fotowoltaicznej? Przeczytaj ten  artykuł.

Fotowoltaika z magazynem energii Kraków - cena i dotacje  

W SOLEKO możesz zamówić zestaw fotowoltaiczny z magazynem energii wraz z montażem w cenie od blisko 48 tys. zł (fotowoltaika 5 kW) do blisko 62 tys. zł (fotowoltaika 10 kW). Wprawdzie cena instalacji fotowoltaicznej w przeliczeniu na kilowat mocy maleje wraz ze wzrostem mocy, ale i tak inwestycja w  zestaw fotowoltaiczny z magazynem energii dla wielu gospodarstw domowych stanowi spore wyzwanie finansowe. Na szczęście sam magazyn energii jak i fotowoltaika z magazynem energii mogą być dotowane m.in. z programu Mój Prąd, którego czwarta edycja została rozszerzona o dofinansowanie właśnie na magazyny energii oraz systemy zarządzania energią. Mieszkańcy Krakowa i województwa dolnośląskiego mogą skorzystać z pomocy naszych specjalistów w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z uzyskaniem dotacji z programów rządowych na fotowoltaikę z magazynem energii. Dzięki temu inwestycja w fotowoltaikę z magazynem energii może zwrócić się w kilka lat.

Mieszkańców Krakowa i okolic zainteresowanych ofertą fotowoltaiki z magazynem energii zapraszamy do kontaktu.