Fotowoltaika z magazynem energii to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie niezależność i większe bezpieczeństwo energetyczne w przypadku awarii sieci. Nadwyżkę energii zgromadzoną w akumulatorach można ponadto wykorzystać w nocy, wieczorem czy w innych godzinach, w których produkcja energii z fotowoltaiki jest zbyt mała w stosunku do aktualnych potrzeb. Klientom z Kielc i województwa świętokrzyskiego możemy zaproponować wykonanie hybrydowej instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii (on-grid) lub system działający całkowicie poza siecią energetyczną (off-grid). Zdecydowanie bardziej popularna jest pierwsza możliwość, czyli instalacja hybrydowa. Nadwyżki wyprodukowanej energii trafiają do akumulatora solarnego i odsyłane są do sieci dopiero po jego naładowaniu. Dla mieszkańców Kielc i innych większych miast w Polsce system solarny off-grid z magazynem energii nie jest tak atrakcyjny, jak hybrydowa instalacja fotowoltaiczna. Rozwiązanie off-grid opłacalne jest raczej na skalę przemysłową oraz w tych miejscach, w których podłączenie do sieci energetycznej może być kłopotliwe lub występują częste przerwy w dostawie prądu.   

Fotowoltaika z magazynem energii Kielce - dla firm i osób prywatnych

Firmy i osoby prywatne z Kielc i okolic mogą skorzystać z naszej oferty fotowoltaiki z magazynem energii o różnej mocy znamionowej: 5 kW, 6 kW, 8 kW i 10 kW, w zależności od wielkości gospodarstwa domowego, przedsiębiorstwa, a przede wszystkim - zapotrzebowania na energię. Warto podkreślić, że energię zgromadzoną w akumulatorach solarnych można wprawdzie wykorzystać później, ale maksymalnie w ciągu trzech dni. Jest to na ogół wystarczający czas, aby skorzystać z energii elektrycznej poza szczytowymi godzinami jej produkcji, dzięki czemu można m.in. zrównoważyć obciążenie energetyczne. W przypadku, gdy energia w magazynie się wyczerpie, można pobierać ją z sieci na zasadzie NetBillingu jak w klasycznych systemach fotowoltaicznych. Fotowoltaika z magazynem energii jest zatem atrakcyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych, które chcą korzystać z własnej energii elektrycznej, również poza godzinami jej produkcji z instalacji solarnej. 

Fotowoltaika Kielce - rodzaje magazynów energii do fotowoltaiki

Wyróżnia się przede wszystkim dwa rodzaje magazynów energii do fotowoltaiki: litowo-jonowe i kwasowo-ołowiowe, z których każdy ma swoje wady i zalety. Klientom z terenu Kielc i województwa świętokrzyskiego proponujemy akumulator litowo-jonowy w przypadku systemów fotowoltaicznych hybrydowych on-grid, natomiast osobom decydującym się na fotowoltaikę off-grid - akumulator kwasowo-ołowiowy. Magazyny energii litowo-jonowe są popularniejsze i charakteryzują się dużą liczbą cykli ładowań i głębokich rozładowań, co jest ich zdecydowanym atutem. Akumulatory kwasowo-ołowiowe są wprawdzie tańsze i lepiej sprawdzają się w niższej temperaturze, ale ich wydajność jest gorsza. Mieszkańcom nie tylko z okolic Kielc, ale również z innych rejonów Polski oferujemy systemy fotowoltaiczne z akumulatorami marki BYD, które dzięki budowie modułowej można ze sobą łączyć, zwiększając ich pojemność. Fotowoltaikę z obydwoma rodzajami magazynów energii oferujemy na terenie całej Polski, również w Kielcach i województwie świętokrzyskim.    

Jak dobrać magazyn energii - fotowoltaika Kielce

Przy wyborze magazynu energii do fotowoltaiki warto uwzględnić kilka czynników, jak: ewentualny wzrost cen prądu, zużycie energii w skali roku, pojemność baterii solarnej oraz jej trwałość, koszt zakupu systemu fotowoltaicznego wraz z montażem, a także możliwość dofinansowania takiej inwestycji. Najważniejszym aspektem jest pojemność akumulatora, która powinna być dobrana pod kątem wielkości systemu fotowoltaicznego oraz rocznego zużycia prądu. Dobrze dobrany magazyn energii może zwiększyć autokonsumpcję nawet o 40-60%. Nasi specjaliści doradzają, nie tylko na terenie Kielc i okolic, również w zakresie doboru odpowiedniego magazynu energii. W przypadku budynków dopiero powstających, w których trudno jest określić roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną, przeprowadzamy odpowiednie audyty i analizy. Więcej informacji na temat doboru magazynu energii do fotowoltaiki znajdziesz tutaj .

Fotowoltaika z magazynem energii Kielce - cena i dotacje  

Oferowane przez nas systemy fotowoltaiczne z magazynem energii wraz z montażem kosztują od blisko 48 tys. zł (fotowoltaika 5 kW) do blisko 62 tys. zł (fotowoltaika 10 kW). Cena fotowoltaiki z magazynem energii może być w ostatecznym rozrachunku niższa z uwagi na możliwości finansowania takich inwestycji z programów rządowych nie tylko na terenie Kielc i województwa świętokrzyskiego. Dla wielu gospodarstw domowych oraz mniejszych przedsiębiorstw z terenu Kielc i okolic, taka dotacja jest dużym wsparciem.

Zakup magazynu energii oraz realizacja inwestycji solarnej są częściowo finansowane m.in. z programu Mój Prąd, którego czwarta edycja została rozszerzona o dofinansowanie właśnie na magazyny energii oraz systemy zarządzania energią. Nasi specjaliści służą pomocą nie tylko mieszkańcom Kielc i województwa świętokrzyskiego w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z uzyskaniem dotacji  na fotowoltaikę z magazynem energii.

Mieszkańców Kielc i okolic zainteresowanych ofertą fotowoltaiki z magazynem energii zapraszamy do kontaktu.