Fotowoltaika 4 kW od SOLEKO

Raty od 413 zł

Zestaw fotowoltaiczny PV 4,05 kW Steca ECO

Zestaw fotowoltaiczny PV 4,05 kW Steca ECO

 

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne

Cena brutto z montażem* 18 490 zł 19 990 zł
Moc znamionowa instalacji 4.14 kW 3,96 kW
Panele fotowoltaiczne    
Marka CORAB IBC SOLAR
Model ENCOR EC460M-10-120S - 460 Wp IBC MonoSol 440 MS10-HC-N-440Wp
Ilość paneli, sztuki 9 szt. 9 szt.
Łączna powierzchnia 19,5 m2 18 m2
Kraj producenta Polska Niemcy
Gwarancja producenta

15 lat na wady fabryczne;

25 lat na wydajność >80%

15 lat na wady fabryczne;

30 lat na wydajność >87,4%

Plik z kartą katalogową do pobrania

pdfENCOR EC460M-10-120S.pdf568.24 KB

IBC MonoSol 420 MS10-HC-N.pdf424.07 KB

Inwerter sieciowy    
Marka Sungrow Fronius
Model SG 4.0RT Symo 3.7-3-S
Moc nominalna AC 4 kW 3.7 kW
Ilość faz 3 3
Liczba trackerów MPP 2 1
Monitoring Tak, LAN lub wi-fi Tak, LAN, wi-fi
Klasa szczelności IP 65 IP 65
Kraj producenta Chiny Austria
Gwarancja 10 10
Plik z kartą katalogową do pobrania pdfGoodwe SDT G2.pdf49.04 KB pdfFronius_Symo.pdf464.81 KB
Pozostałe elementy instalacji    
Kable solarne Tak Tak
Zabezpieczenia Tak Tak
Konstrukcje podstawowe Tak Tak
Szacunkowa roczna produkcja prądu 4050 kWh 3 960 kWh

Opcjonalne dopłaty do instalacji fotowoltaicznej

Montaż na dachu krytym dachówką standardową 100 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na dachu płaskim 200 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na gruncie / ziemi 250 zł / każdy panel fotowoltaiczny

3 99 kW IBC285W SOLEKO instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4kW

Dla kogo fotowoltaika 4kW?

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4kW będzie idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych, które tworzy kilku członków rodziny. Fotowoltaika 4kW dostarczy odpowiednią ilość energii, aby zaspokoić potrzeby rodziny złożonej z rodziców oraz dwójki dzieci. W domach, w których prądu używa się zarówno do obsługi urządzeń AGD, jak i do częstego korzystania z komputera lub telewizora, fotowoltaika 4kW będzie optymalnym wyborem. Decydując się na własną instalację fotowoltaiczną warto pamiętać, że im większa liczba członków rodziny i im starsze dzieci, tym bardziej wzrasta zapotrzebowanie na energię elektryczną, dlatego zawczasu dobrze pomyśleć o odpowiednio wysokiej mocy fotowoltaiki.

Fotowoltaika 4kW – czy warto?

Instalacja fotowoltaiczna o każdej mocy, w tym 4kW i wyższej pozwoli na obniżenie rachunków za energię elektryczną nawet o 90%! Dzięki temu zamiast płacić ponad tysiąc złotych rocznie, a nawet więcej, będziemy ponosić opłaty za prąd wysokości maksymalnie kilkuset złotych. Dodatkową korzyścią posiadania własnej fotowoltaiki jest niezależność od wahań cen na rynku energii oraz korzystanie z wysokiej jakości ekologicznej energii.

Opłacalność fotowoltaiki wynika też z wykorzystanych w instalacji komponentów. Decydując się na panele fotowoltaiczne od znanych i doświadczonych producentów, takich jak IBC Solar oraz Q Cells, a także inwerter, kable solarne, zabezpieczenia i inne elementy konstrukcyjne wysokiej jakości można uzyskać gwarancję nawet 25 lat na wydajność fotowoltaiki powyżej 80% mocy. Dodatkowo znani producenci, z którymi współpracuje SOLEKO Polska, dają gwarancję do 15 lat na uszkodzenia techniczne. Trwałość paneli i pewność gwarancji potwierdzają zadowoleni klienci na terenie całej Polski.

Trzeba dodać, że panele fotowoltaiczne nie wymagają częstej i skomplikowanej konserwacji, także inwestycja w fotowoltaikę ma charakter jednorazowy. Zatem warto zdecydować się na fotowoltaikę już dziś, a jej koszty zwrócą się nawet po 5-8 latach od zakupu.

Cena fotowoltaiki 4kW

Koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 4kW zależy przede wszystkim od jakości komponentów, z których została skonstruowana. W SOLEKO Polska za instalację fotowoltaiczną o mocy 4kW wyposażoną w markowe panele znanych producentów oraz wysokiej jakości elementy konstrukcyjne ceny zaczynają się od mniej niż 19 tysięcy złotych.

Obliczając koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 4kW, należy pamiętać, że od 2019 roku każda osoba posiadająca własną fotowoltaikę może skorzystać z dofinansowania w programie Mój Prąd oraz w programie Czyste Powietrze. Program Mój Prąd to nawet 5 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji na fotowoltaikę, a program Czyste Powietrze – nawet 37 tysięcy na inwestycję z fotowoltaiką. Dzięki Programowi Czyste Powietrze, cena fotowoltaiki 4kW zmniejszy się do 14 tysięcy złotych. Dodatkowo każdy podatnik może skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej i odliczyć wydatki poniesione na fotowoltaikę od dochodów, nawet do kwoty 53 tysięcy złotych!

* Powyższa oferta ma charakter informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji, niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Finalne ceny mogą się różnić w zależności od odległości od siedziby firmy SOLEKO POLSKA oraz trudności montażu u Klienta.