Fotowoltaika 4.5 kW od SOLEKO

Raty od 452 zł

Zestaw fotowoltaiczny PV 4,86 kW Fronius Premium

Zestaw fotowoltaiczny PV 4,86 kW Steca ECO

 

Panele monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne

Cena brutto z montażem* 21 990 zł 26 990 zł
Moc znamionowa instalacji 4.86 kW 5.04 kW
Panele fotowoltaiczne    
Marka CORAB IBC SOLAR
Model ENCOR EC405M-10-108B - 405 Wp IBC MonoSol 420 MS10-HC-N- 420 Wp
Ilość paneli, sztuki 12 szt. 12 szt.
Łączna powierzchnia 23,5 m2 23,5 m2
Kraj producenta Polska Niemcy
Gwarancja producenta

12 lat na wady fabryczne;

25 lat na wydajność >80%

15 lat na wady fabryczne;

25 lat na wydajność >80%

Plik z kartą katalogową do pobrania

pdfENCOR EC405M-10-108B.pdf965.28 KB

pdfIBC MonoSol 420 MS10-HC-N.pdf424.07 KB

Inwerter sieciowy    
Marka Goodwe Fronius
Model GW5K-DT Symo 4.5-3-S
Moc nominalna AC 5 kW 4.5 kW
Ilość faz 3 3
Liczba trackerów MPP 2 1
Monitoring Tak, LAN lub wi-fi Tak, LAN, wi-fi
Klasa szczelności IP 65 IP 65
Kraj producenta Chiny Austria
Gwarancja 10 10
Plik z kartą katalogową do pobrania pdfGoodwe SDT G2.pdf49.04 KB  pdfFronius_Symo.pdf464.81 KB
Pozostałe elementy instalacji    
Kable solarne Tak Tak
Zabezpieczenia Tak Tak
Konstrukcje podstawowe Tak Tak
Szacunkowa roczna produkcja prądu 4860 kWh 5 040 kWh

Opcjonalne dopłaty do instalacji fotowoltaicznej

Montaż na dachu krytym dachówką standardową 100 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na dachu płaskim 200 zł / każdy panel fotowoltaiczny
Montaż na gruncie / ziemi 250 zł / każdy panel fotowoltaiczny

4.56 kW IBC285W SOLEKO instalacja fotowoltaiczna

Zestaw fotowoltaiczny o mocy 4,5 kW

Zestaw 4,5 kW – fotowoltaika dla rodziny

Wieloosobowe gospodarstwa domowe, takie jak wielodzietne czy wielopokoleniowe rodziny najbardziej skorzystają na instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 4,5 kW. Biorąc pod uwagę duże zużycie prądu przez urządzenia gospodarstwa domowego, a także telewizor czy komputer fotowoltaika o mocy 4,5 kW zapewni optymalną ilość energii, aby pokryć to zapotrzebowanie. Podczas planowania własnej fotowoltaiki warto pamiętać, że im większa liczba osób, tym większe zapotrzebowanie na energię elektryczną – a tym samym większe oszczędności może przynieść instalacja fotowoltaiczna.

Koszt zestawu fotowoltaicznego 4,5 kW

Pełny koszt instalacji fotowoltaiki o mocy 4,5 kW, wraz z inwerterem i kablami solarnymi, zabezpieczeniami, konstrukcją i montażem to mniej niż 24 tysiące złotych. Warto pamiętać, że na cenę fotowoltaiki składa się również potencjalny koszt instalacji na nietypowym dachu, np. płaskim lub krytym tradycyjną dachówką, albo bezpośrednio na gruncie.

Wyliczając koszt własnej elektrowni fotowoltaicznej trzeba jednak dodać, że fotowoltaika pozwala obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet do 90%. Oznacza to, że zamiast kilku tysięcy złotych w skali roku, opłaty za prąd będą wynosić zaledwie kilkaset złotych. Ta oszczędność sprawia, że instalacja fotowoltaiczna to inwestycja, która po pewnym czasie – obecnie jest to nawet 5-8 lat, zwraca się zupełnie i zaczyna wręcz przynosić zyski.

Dodatkowo każda osoba budująca własną instalację fotowoltaiczną może złożyć wniosek w programie Mój Prąd oraz programie Czyste Powietrze. Program Mój Prąd przewiduje nawet 5 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji na fotowoltaikę, a Czyste Powietrze nawet 37 tysięcy bezzwrotnej dotacji na inwestycje, których fotowoltaika jest częścią. Co więcej, każdy podatnik uprawniony jest do skorzystania z tzw. ulgi termomodernizacyjnej, dzięki której może odliczyć kwotę wydatków na fotowoltaikę nawet do wysokości 53 tysięcy złotych.

Możliwość skorzystania z ulgi i dofinansowania znacznie obniża cenę zestawu fotowoltaicznego, a do tego można założyć, że te pieniądze prędzej czy później wrócą do nas w formie oszczędności.

Fotowoltaika 4,5 kW – na co zwracać uwagę?

Decydując się na własną instalację fotowoltaiczną, należy wybierać przede wszystkim te komponenty, które pochodzą od znanych i doświadczonych producentów spełniających wymagane standardy bezpieczeństwa i wydajności. Tylko dzięki temu możemy sobie zagwarantować wysoką wytrzymałość i wydajność paneli fotowoltaicznych na długie lata. Z takimi właśnie producentami współpracuje firma SOLEKO Polska – w naszej ofercie znajdą Państwo wyłącznie panele od zaufanych producentów: IBC Solar oraz Q CELLS. Dzięki współpracy wyłącznie z zaufanymi producentami firma SOLEKO Polska może zagwarantować swoim klientom wysokie gwarancje wydajności i trwałości paneli fotowoltaicznych, potwierdzone przez setki zadowolonych klientów – nasze gwarancje sięgają nawet 15 lat na wady techniczne i 25 lat na wydajność instalacji powyżej 80%.  

* Powyższa oferta ma charakter informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji, niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Finalne ceny mogą się różnić w zależności od odległości od siedziby firmy SOLEKO POLSKA oraz trudności montażu u Klienta.