Firma SOLEKO działa na terenie całego kraju, ale jednym z głównych obszarów, na którym realizuje dużo inwestycji solarnych jest Wrocław i województwo dolnośląskie. We Wrocławiu SOLEKO posiada swoje przedstawicielstwo i świadczy kompleksowe usługi z zakresu fotowoltaiki klientom indywidualnym oraz firmowym. Minielektrownie słoneczne zyskują coraz większą popularność nie tylko we Wrocławiu i okolicach, ale również w innych rejonach Polski z uwagi na długofalową opłacalność i możliwość obniżenia rachunków za prąd. Faktem jest, że właściwie dobrana instalacja fotowoltaiczna pod względem wielkości i mocy instalacji w stosunku do zapotrzebowania, dość szybko się zwraca. Oto referencje naszych klientó w, nie tylko z Wrocławia i województwa dolnośląskiego, dla których wykonaliśmy instalacje solarne.  

Fotowoltaika Wrocław - dla firm i osób prywatnych

Coraz więcej klientów indywidualnych i firmowych dostrzega, że odnawialne źródła energii, takie jak fotowoltaika, niosą ze sobą wiele korzyści dla środowiska naturalnego i pod względem długofalowych korzyści finansowych. Minielektrownie słoneczne pozwalają bowiem znacznie obniżyć rachunki za prąd, a tym samym - zmniejszyć wydatki w firmie czy gospodarstwie domowym. Stąd z każdym rokiem można odnotować wzrost liczby firm i gospodarstw domowych, nie tylko z Wrocławia i okolic, które zdecydowały się na inwestycję w fotowoltaikę. Są to przede wszystkim mikroinstalacje fotowoltaiczne, czyli poniżej 50 kW. Klientom z Wrocławia i województwa dolnosaksońskiego oferujemy fotowoltaikę o różnej mocy znamionowej do: 3.36 kW, 4.20 kW, 5.04 kW, 5.88 kW, 6.92 kW oraz 9.72 kW - sprawdź naszą ofertę  systemów fotowoltaicznych.

Systemy fotowoltaiczne Wrocław - dobór paneli fotowoltaicznych

Dobór paneli fotowoltaicznych to jeden z ważniejszych kroków podczas realizacji inwestycji solarnej. Ogniwa PV są bowiem podstawowym elementem instalacji fotowoltaicznej, który można porównać do generatora energii elektrycznej. Dlatego naszym klientom m.in. z Wrocławia i okolic proponujemy wyłącznie panele fotowoltaiczne najwyższej jakości takich marek, jak: IBC Solar, Q Cells, LG, Sunpower. Ponadto właściwy dobór ogniw fotowoltaicznych pod względem ich liczby oraz mocy, a także ich usytuowanie mają duży wpływ na wydajność i sprawność całej instalacji, co zawsze podkreślamy naszym klientom m.in. z Wrocławia i województwa dolnośląskiego, służąc fachowym doradztwem w tym zakresie. W przypadku domów będących w budowie, proponujemy audyty energetyczne, które pomagają ustalić zapotrzebowanie gospodarstwa domowego lub firmy na energię elektryczną i właściwie zoptymalizować koszty. Ustalenie wielkości instalacji fotowoltaicznej dla domów już istniejących może opierać się na dotychczasowych rocznych wydatkach za prąd. Warto dodać, że panele fotowoltaiczne z naszej oferty posiadają 15 lat gwarancji podstawowej oraz 25 lat gwarancji na pracę z wydajnością powyżej 80%.

Instalacje fotowoltaiczne Wrocław - montaż i kompleksowa obsługa

We Wrocławiu i okolicach, a także innych rejonach Polski, świadczymy kompleksowe usługi z zakresu instalacji solarnych. Klientom gwarantujemy doradztwo naszych ekspertów, wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej, a także usługi montażowe i konserwacyjne. Dysponujemy własnymi odpowiednio przeszkolonymi ekipami montażowymi, również na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego, dzięki czemu możemy zagwarantować rzetelne wykonanie usług montażu. Warto podkreślić, że prawidłowy montaż wraz z wyborem odpowiedniego miejsca na fotowoltaikę i właściwego kąta nachylenia ogniw PV mają duży wpływ na prawidłowe i wydajne działanie całej instalacji. Dlatego, zanim przystąpimy do wykonania zadania, przeprowadzamy gruntowną analizę możliwości usytuowania instalacji fotowoltaicznej, doradzając klientom nie tylko z terenu Wrocławia i okolic najlepsze rozwiązania.       

Fotowoltaika Wrocław - cena i dofinansowanie

Na cenę instalacji fotowoltaicznej wpływa jej wielkość, moc, usytuowanie (na gruncie, na dachu) oraz dodatkowe elementy jak np. magazyny energii. W naszej ofercie można znaleźć systemy solarne o różnej mocy znamionowej w cenie od nieco ponad 16 tys. zł do blisko 38 tys. zł wraz z montażem (ceny z lutego 2023 r., bez magazynów energii). Osoby prywatne oraz właściciele firm m.in. z Wrocławia i województwa dolnośląskiego zainteresowani posiadaniem własnej mikroinstalacji fotowoltaicznej, mogą skorzystać z różnych programów dofinansowania, jak: Mój Prąd, Czyste Powietrze oraz Czyste Powietrze Plus. Wydatki poniesione na fotowoltaikę można także odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. W ramach naszej oferty pomagamy również uw uzyskaniu dotacji na inwestycje solarne m.in.z  wyżej wymienionych programów.

Klientów z Wrocławia i okolic zainteresowanych ofertą fotowoltaiki zapraszamy do kontaktu.