SOLEKO posiada swoje przedstawicielstwa w największych miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, na terenie której świadczy kompleksowe usługi obejmujące wykonanie instalacji fotowoltaicznych. Firma zrealizowała ponad 2000 inwestycji fotowoltaicznych, w tym kilkaset na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Wśród klientów znajdują się zarówno firmy, jak i klienci prywatni z Warszawy i okolic, którzy zdecydowali się na przydomową elektrownię słoneczną. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną pozwala bowiem obniżyć rachunki za energię elektryczną do minimum, a tym samym zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Co więcej - dobrze zoptymalizowana fotowoltaika (odpowiednia moc i wielkość instalacji powinna być dobrana do zapotrzebowania na energię gospodarstwa domowego czy firmy) zwraca się w kilka lat. Sprawdź referencje naszych klientów , dla których wykonaliśmy instalacje fotowoltaiczne, m.in. na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego.   

Fotowoltaika Warszawa - dla firm i osób prywatnych

Fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność wśród inwestorów komercyjnych. Wiele firm stawia bowiem na rozwiązania, dzięki którym można zmniejszyć wydatki podczas prowadzenia działalności. Instalacje fotowoltaiczne wypadają pod tym względem korzystnie, stąd sporo firm posiadających swoje siedziby na terenie Warszawy i okolic, stawia właśnie na odnawialne źródła energii, takie jak systemy solarne. Z mikroinstalacji fotowoltaicznych (poniżej 50 kW) korzystają mniejsze firmy oraz gospodarstwa domowe. Działając na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego, oferujemy fotowoltaikę o mocy znamionowej do: 3.36 kW, 4.20 kW, 5.04 kW, 5.88 kW, 6.92 kW oraz 9.72 kW - w zależności od liczby osób oraz potrzeb mieszkańców zamieszkujących dane gospodarstwo domowe - sprawdź ofertę .

Systemy fotowoltaiczne Warszawa - dobór paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne to jeden z głównych elementów całej instalacji, dlatego warto postawić na ich wysoką jakość. W naszej ofercie znajdują się zarówno panele mono- jak i polikrystaliczne renomowanych marek na rynku fotowoltaicznym: IBC Solar, Q Cells, LG, Sunpower. Bardzo istotną kwestią jest dobór paneli fotowoltaicznych - ich optymalnej liczby, co z kolei zależy od ich mocy, wydajności i sprawności oraz usytuowania. Panele fotowoltaiczne, które proponujemy naszym klientom, realizując inwestycje na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego, posiadają 15 lat gwarancji podstawowej oraz 25 lat gwarancji na pracę z wydajnością powyżej 80%. Przy obliczaniu optymalnej liczby paneli fotowoltaicznych w domu już istniejącym na pewno przydadzą się informacje dotyczące wysokości miesięcznych rachunków za prąd. W przypadku domu będącego w budowie, najlepiej zamówić audyt energetyczny, który również oferujemy odbiorcom naszej oferty na terenie Warszawy i okolic. Dzięki niemu będzie można ustalić dość precyzyjnie zapotrzebowanie gospodarstwa domowego lub firmy na energię elektryczną i właściwie zoptymalizować koszty. 

Instalacje fotowoltaiczne Warszawa - montaż i kompleksowa obsługa

Działamy m.in. na terenie Warszawy i okolic, dostarczając kompletne systemy fotowoltaiczne oraz usługi montażowe, doradcze i konserwacyjne. Nie korzystamy z podwykonawców. Posiadamy własne przeszkolone ekipy montażowe, dzięki czemu możemy zapewnić sprawne i rzetelne wykonanie usługi. Warto podkreślić, że wydajność paneli fotowoltaicznych zależy w dużej mierze od prawidłowego montażu. Ważny jest nie tylko kąt nachylenia dachu, ale również kierunek montażu - najlepiej na południe, a w drugiej kolejności - na zachód lub wschód. Dlatego bardzo istotnym krokiem w przypadku instalacji fotowoltaicznej jest etap planowania i wyboru możliwie najlepszego miejsca. Wykonanie instalacji fotowoltaicznych dla naszych klientów z terenu Warszawy i województwa mazowieckiego poprzedzała gruntowna analiza naszych specjalistów pod kątem zoptymalizowania kosztów i zysków inwestora.   

Fotowoltaika Warszawa - cena i dofinansowanie

Cena instalacji fotowoltaicznych zależy od wielu czynników, z których najważniejszym jest jej moc. Nasza oferta obejmuje mikroinstalacje fotowoltaiczne o różnej mocy w cenie od nieco ponad 16 tys. zł do blisko 38 tys. zł wraz z montażem (ceny z lutego 2023 r.). Fotowoltaika z magazynami energii jest odpowiednio droższa. Inwestycja w fotowoltaikę nie należy do najtańszych, a na jej zwrot trzeba kilka lat poczekać, jednak dzięki programom dofinansowania coraz takich instalacji, również na terenie Warszawy i okolic, powstaje coraz więcej. Wystarczy wymienić program Mój Prąd, Czyste Powietrze oraz Czyste Powietrze Plus. Ponadto każdy podatnik może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, czyli odliczyć od podatku wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, w tym - na instalację fotowoltaiczną. Nasi specjaliści działający na terenie Warszawy i okolic pomogą również uzyskać dotację z wyżej wymienionych programów. 

Klientów z Warszawy i okolic zainteresowanych ofertą fotowoltaiki zapraszamy do kontaktu.