Kraków to jedno z wielu miast w Polsce, w którym firma SOLEKO posiada swoje przedstawicielstwo, oferując kompleksowe usługi w ramach instalacji solarnych. Spośród kilku tysięcy inwestycji fotowoltaicznych firma zrealizowała kilkaset na terenie Karkowa i województwa małopolskiego. Na przydomową elektrownię słoneczną zdecydowali się klienci prywatni, a także biznesowi z Krakowa i okolic, którzy chcieli m.in. obniżyć rachunki za energię elektryczną i częściowo uniezależnić się od dostawcy energii elektrycznej. Faktem jest, że odpowiednio dobrana do zapotrzebowania moc i wielkość instalacji fotowoltaicznej jest kluczowa dla zoptymalizowania zużycia energii, a tym samym - szybkiego zwrotu z inwestycji. Zobacz referencje   klientów, m.in. z terenu Krakowa i okolic, którzy skorzystali z usług fotowoltaicznych firmy SOLEKO.    

Fotowoltaika Kraków - dla firm i osób prywatnych

Z fotowoltaiki korzysta coraz więcej firm i osób prywatnych nie tylko z terenu Krakowa i województwa małopolskiego. Inwestorzy komercyjni wybierają bowiem rozwiązania, które gwarantują ograniczenie wydatków w budżecie firmowym, natomiast klienci indywidualni stawią na oszczędności w budżecie domowym. Odnawialne źródła energii, jak fotowoltaika pozwalają osiągnąć ten cel, dlatego wielu klientów z Krakowa i województwa małopolskiego zdecydowało się na inwestycję w systemy solarne - mikroinstalacje fotowoltaiczne. Klienci indywidualni i mniejsze firmy mają do wyboru wiele systemów fotowoltaicznych w zależności od indywidualnych wymagań i zapotrzebowania na energię. W naszej ofercie znajdują się bowiem systemy fotowoltaiczne o mocy znamionowej do: 3.36 kW, 4.20 kW, 5.04 kW, 5.88 kW, 6.92 kW oraz 9.72 kW.

Systemy fotowoltaiczne Kraków - dobór paneli fotowoltaicznych

Odpowiedni dobór i połączenie wszystkich elementów zestawu solarnego ma wpływ na wydajność instalacji fotowoltaicznej i trwałość, a jednym z najważniejszych elementów są panele fotowoltaiczne. Warto zatem zainwestować w ich panele wysokiej jakości sprawdzonych producentów. Działając na terenie Krakowa i województwa małopolskiego oferujemy naszym klientom panele mono- i polikrystaliczne renomowanych marek, jak: IBC Solar, Q Cells, LG, Sunpower. Dużą wagę przykładamy nie tylko do doboru paneli fotowoltaicznych pod względem jakości, ale również ich liczby do danej instalacji fotowoltaicznej, co ma znaczący wpływ na wydajność całego systemu. Realizując inwestycje solarne na terenie Karkowa i okolic, proponujemy odbiorcom naszej oferty panele fotowoltaiczne, które posiadają 15 lat gwarancji podstawowej oraz 25 lat gwarancji na pracę z wydajnością powyżej 80%. W celu dobrania odpowiedniej liczby paneli fotowoltaicznych w budynku już istniejącym, warto odnieść się do miesięcznych i rocznych rachunków za prąd.  Z domem będącym w budowie jest trudniej - tutaj rozwiązanie przynosi audyt energetyczny, który proponujemy naszym klientom na terenie Krakowa i okolic. Audyt pozwala bowiem ustalić zapotrzebowanie gospodarstwa domowego lub firmy na energię elektryczną i właściwie dobrać wielkość instalacji fotowoltaicznej.

Instalacje fotowoltaiczne Kraków - montaż i kompleksowa obsługa

Klientom z Krakowa i województwa małopolskiego oferujemy usługi kompleksowe, na które składają się: doradztwo, projekt, montaż i konserwacja instalacji solarnych. Dysponujemy własnymi, przeszkolonymi ekipami montażowymi, dzięki czemu nie musimy korzystać z podwykonawców. Tym samym możemy zapewnić naszym klientom z terenu Krakowa i województwa małopolskiego rzetelne i sprawne usługi montażu. Prawidłowy montaż jest jednym z najważniejszych czynników, które - oprócz kąta nachylenia dachu i kierunku montażu wpływają na wydajność paneli fotowoltaicznych. Dlatego uświadamiamy naszych klientów z Krakowa i okolic, że wybór miejsca na instalację fotowoltaiczną jest bardzo istotny i warto poświęcić czas na gruntowaną analizę dotyczącą funkcjonowania fotowoltaiki w danym miejscu.

Fotowoltaika Kraków - cena i dofinansowanie

Cena w przypadku fotowoltaiki jest jednym z kluczowych elementów wpływających na decyzję o takiej inwestycji. Na szczęście mieszkańcy Krakowa i województwa małopolskiego (a także całej Polski) mogą skorzystać z kilku programów dofinansowania, jak m.in. Mój Prąd, Czyste Powietrze oraz Czyste Powietrze Plus. W kontekście finansowania fotowoltaiki warto wspomnieć również o uldze termomodernizacyjnej, czyli możliwości odliczenia od podatku wydatków poniesionych na realizację inwestycji fotowoltaicznej (w ramach ulgi termomodernizacyjnej). Naszym klientom z terenu Krakowa okolic, a także z całej Polski pomagamy w uzyskaniu dotacji z ogólnopolskich programów dofinansowania fotowoltaiki.

Cena fotowoltaiki z naszej oferty wynosi odpowiednio nieco ponad 16 tys. zł w przypadku instalacji fotowoltaicznej o mocy do 3.36 kW oraz blisko 38 tys. zł w przypadku instalacji fotowoltaicznej o mocy do 9.72 kW (ceny z lutego 2023 r. wraz z montażem). Systemy fotowoltaiczne z magazynem energii są droższe. Inwestycje tego typu raczej nie należą do najtańszych, ale zwracają się dość szybko, a dzięki programom dofinansowania stają się  bardziej dostępne - każdego roku na terenie Krakowa i okolic powstaje ich coraz więcej.

Klientów z Krakowa i okolic zainteresowanych ofertą fotowoltaiki zapraszamy do kontaktu.