Kompleksowe usługi obejmujące wykonanie instalacji fotowoltaicznych świadczymy w całej Polsce, m.in. w Kielcach. Zrealizowane przez nas inwestycje solarne można liczyć w tysiącach - na terenie samych Kielc i okolic (m.in. Włoszczowa, Jędrzejów, Końskie i Radomsko) wykonaliśmy ich kilkadziesiąt. Z naszej oferty fotowoltaiki w Kielcach korzystają zarówno klienci biznesowi reprezentujący firmy i przedsiębiorstwa z różnych branż, jak i klienci prywatni, którzy zdecydowali się na przydomową elektrownię słoneczną. Dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna pozwala bowiem znacznie zminimalizować wydatki za prąd i sporo zaoszczędzić. Ponadto właściwie dobrana moc i wielkość instalacji fotowoltaicznej do bieżącego zapotrzebowania danego gospodarstwa domowego lub firmy, może zwrócić się szybciej. Referencje naszych klientów, dla których wykonaliśmy fotowoltaikę w Kielcach i nie tylko, można sprawdzić tutaj .  

Fotowoltaika Kielce - systemy fotowoltaiczne dla firm i gospodarstw domowych

Firmy i klienci indywidualni z terenu Kielc i województwa świętokrzyskiego, którzy zdecydowali się zainwestować w fotowoltaikę, mogą liczyć na fachowe doradztwo naszych specjalistów. Obejmuje ono wsparcie w wyborze elementów systemów solarnych oraz wsparcie merytoryczne podczas planowania i realizowania inwestycji fotowoltaicznych. Warto podkreślić, że z naszych usług korzysta wielu inwestorów komercyjnych, którzy planują zminimalizować wydatki na energię elektryczną. Instalacje fotowoltaiczne wypadają pod tym względem bardzo korzystnie, dlatego firmy posiadające swoje siedziby na terenie Kielc i województwa świętokrzyskiego coraz częściej korzystają z odnawialnych źródeł energii, takich jak fotowoltaika. W przypadku małych przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych z terenu Kielc wykonujemy mikroinstalacje fotowoltaiczne (poniżej 50 kW) o mocy znamionowej do: 3.36 kW, 4.20 kW, 5.04 kW, 5.88 kW, 6.92 kW oraz 9.72 kW - sprawdź ofertę . Wielkość i moc fotowoltaiki zależą od liczby osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe oraz zapotrzebowania na energię elektryczną.

Systemy fotowoltaiczne Kielce - dobór paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne są jednym z najważniejszych elementów fotowoltaiki. Z tego powodu należy wybierać panele tylko renomowanych producentów, jak: IBC Solar, Q Cells, LG, Sunpower, które znajdują się w naszej ofercie i posiadają 15 lat gwarancji podstawowej oraz 25 lat gwarancji na pracę z wydajnością powyżej 80%. Szczególną wagę należy przyłożyć do obliczenia ich optymalnej liczby, zależnej od mocy, wydajności, sprawności oraz usytuowania paneli. Przy doborze paneli w budynku istniejącym, warto sugerować się wysokością miesięcznych rachunków za prąd. Jeżeli dom jest dopiero w budowie, oferujemy odbiorcom naszej oferty z terenu Kielc i województwa świętokrzyskiego wykonanie audytu energetycznego. Na jego podstawie można bowiem ustalić zapotrzebowanie gospodarstwa domowego lub firmy na energię elektryczną co jest niezbędne do zoptymalizowania kosztów instalacji fotowoltaicznej. Panele fotowoltaiczne na terenie Kielc i całego województwa świętokrzyskiego są montowane przez nasze wykwalifikowane ekipy. Nie korzystamy z podwykonawców, co ma duże znaczenie w kontekście jakości wykonywanych usług.

Instalacje fotowoltaiczne Kielce - montaż i kompleksowa obsługa

Wspieramy naszych klientów z terenu Kielc i okolic również w zaplanowaniu całego przedsięwzięcia związanego z fotowoltaiką. Zapewniamy nie tylko kompletne systemy fotowoltaiczne z usługą montażu, ale również fachowe doradztwo i usługi konserwacyjne. Dzięki temu możemy zagwarantować kompleksową ofertę z zakresu instalacji solarnych. Aby panele fotowoltaiczne mogły prawidłowo pracować, maksymalnie wykorzystując swoje możliwości, należy je prawidłowo zamontować. Istotne są przede wszystkim takie parametry, jak: kąt nachylenia dachu oraz kierunek montażu. Dlatego nasi doradcy zawsze służą pomocą w przypadku planowania i wyboru możliwie najlepszego miejsca na instalację fotowoltaiczną. Wszystkie wykonane przez nas systemy fotowoltaiczne, nie tylko z terenu Kielc i okolic, zostały poprzedzone analizą  kosztów i zysków inwestora, na które duży wpływ ma m.in. lokalizacja instalacji.   

Fotowoltaika Kielce - cena i dofinansowanie

Mieszkańcy Kielc i okolic, a także z pozostałych części Polski mogą skorzystać z atrakcyjnego dofinansowania do fotowoltaiki m.in. z programów: Mój Prąd, Czyste Powietrze oraz Czyste Powietrze Plus.  Wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, w tym - na instalację fotowoltaiczną można także odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna). W ramach świadczonych przez nas usług doradczych, pomagamy też w uzyskaniu dofinansowania z powyższych programów.

Dzięki temu sporą część wydatków związanych z inwestycją solarną można pokryć z funduszy rządowych. A każde dofinansowanie się przyda, bowiem cena mikroinstalacji fotowoltaicznych o różnej mocy waha się w granicach od nieco ponad 16 tys. zł (3.36 kW) do blisko 38 tys. zł (9.72 kW) wraz z montażem (ceny z lutego 2023 r.). Cena fotowoltaiki zależy przede wszystkim od mocy instalacji, a także jej usytuowania i zastosowanych paneli fotowoltaicznych. Na szczęście cała inwestycja, o ile została właściwie zaplanowana, zoptymalizowana i wykonana zwraca się w kilka lat, a korzyści z niej wynikające - również dla środowiska naturalnego, są niezaprzeczalne. Stąd na terenie miasta Kielce i okolic, inwestycji fotowoltaicznych powstaje coraz więcej. 

Klientów z Kielc i okolic zainteresowanych ofertą fotowoltaiki zapraszamy do kontaktu.