Panele fotowoltaiczne modele SOLEKO POLSKA w ofercie posiada większość modeli paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku polskim. Wszystkie z nich pochodzą od znanych producentów, głównie europejskich.

Oferowane panele posiadają gwarancję producenta na wady fabryczne nawet do 15 lat oraz gwarancję na wydajność nie mniejszą niż 80% nawet do 30 lat.

Panele fotowoltaiczne - specyfikacja wybranych modeli

 

XDISC

Bruk Bet

IBC PolySol

IBC MonoSol

Moc znamionowa (Wp)

250

255/260

260/270

285/300

Rodzaj

polikrystaliczne

polikrystaliczne

polikrystaliczne

monokrystaliczne

Efektywność (%)

~15,40

~16

~16

~18

Napięcie znamionowe (V)

~32,82

~30,55

~31,2

~31,5

Waga (kg)

20

19

18

18,5

Wymiary (mm)

1648 x 992 x 40

1650 x 992 x 45

1654 x 989 x 40

1639 x 983  x 40

 

Przejdź dalej do:

Zestawy fotowoltaiczne - panele słoneczne - ceny

Dotacje - Dofinansowania - programy

"Porady i wiedza" - fotowoltaika - panele słoneczne

PRZYDOMOWE ELEKTROWNIE SŁONECZNE do produkcji energii elektrycznej

Elektrownie słoneczne

  • Domowe elektrownie słoneczne to ciekawy i nowoczesny sposób na stanie się po części niezależnym gospodarstwem domowym lub firmą od Zakładu Energetycznego. Ceny energii elektrycznej oraz surowców do jej wytworzenia nieustanie wzrastają. Podejmując decyzję o inwestycji w zestaw solarny oparty o panele fotowoltaiczne wyprzedzamy przyszłość o kilka lat, zabezpieczając energetycznie nas samych oraz swoją rodzinę.
  • Spoglądając od technicznego punktu widzenia, elektrownia słoneczna składa się zasadniczo z dwóch elementów głównych (panele słoneczne fotowoltaiczne oraz inwerter solarny) i bardzo wielu mniej zauważalnych (okablowanie, ochronniki przepięciowe, rozłączniku bezpiecznikowe itp.).
  • Poprawnie działający zestaw solarny pozyskuje poprzez panele fotowoltaiczne energię ze słońca, przekazując ją do inwertera, który z kolei przetwarza ją na prąd właściwy do wykorzystania w gospodarstwie domowym.
  • Przydomową elektrownię słoneczną może założyć każdy właściciel domu bez żadnych pozwoleń (w większości przypadków).

Korzyści płynące z inwestycji

Instalacja fotowoltaiczna (panele fotowoltaiczne) to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań oszczędzania na rachunkach za energię elektryczną. Na mocy ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii z 1 lipca 2016 roku, została wprowadzona możliwość przekazywania nadwyżek wytworzonej energii elektrycznej do obsługującego nas Zakładu Energetycznego. Następnie w formie opustów za każdą 1kWh przekazaną do Energetyki, Klient ma prawo uzyskać rabat na energię pobieraną z sieci. Wysokość opustu / rabatu wynosi 1:0,8 (80%) dla mikroinstalacji do 10kW oraz 1:0,7 (70%) dla mikroinstalacji do 40kW. Taka forma wymiany jest niezwykle korzystna dla posiadaczy przydomowych elektrowni fotowoltaicznych. Przy optymalnie dobranej mocy systemu fotowoltaicznego nie jest żadnym problemem zmniejszenie rachunków do marginalnych kwot.

 

Dofinansowanie - koszty instalacji solarnej nie muszą być wysokie

Istnieje kilka form wsparcia zakupu systemu fotowoltaicznego. Najbardziej powszechną są dotacje do kredytu bankowego. Dotacje te najczęściej są finansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Jednym z największych i najbardziej nagłośnionym w 2015 roku programem był PROSUMENT. Zgodnie z założeniami w latach 2015-2016 można było skorzystać z 40% dofinansowania na panele fotowoltaiczne (systemy fotowoltaiczne) oraz 20% kolektory słoneczne (zestawy solarne) do c.w.u. W kolejnych latach dofinansowanie w ramach PROSUMENTA miało się zmniejszyć proporcjonalnie do 30% oraz 15% w zależności od rodzaju zestawu solarnego. Bankiem obsługującym ten program dotacyjny został BOŚ Bank. Tymczasowo nabór wniosków w ramach tego programu został wstrzymany. Nieznana jest ewentualna data jego wznowienia.

Istnieją też formy wsparcia na poziomie Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodrki Wodnej oraz Gmin. Warto zatem uzyskać dodatkowe informacje we właściwym dla siebie WFOŚiGW lub Urzędzie Gminy czy przypadkiem nie prowadziły one ewentualnych programów dofinansowań.

 

Firma SOLEKO POLSKA w każdym z tych rodzajów dofinansowań pomaga kompleksowo Klientom w kwestii przygotowania dokumentacji oraz ewentualnej współpracy z bankami.

 

 

Przejdź dalej do:

Zestawy fotowoltaiczne - panele słoneczne - ceny

Dotacje - dofinansowania - programy

"Porady i wiedza" - fotowoltaika - panele słoneczne

Firma SOLEKO współpracuje z czołowych producentami europejskimi w dziedzinie fotowoltaiki m.in. IBC SOLAR. Firmy te posiadają bogate i długie doświadczenie w branży solarnej sięgające kilkudziesięciu lat.Panel fotowoltaiczny

Dostarczamy prawdziwą wartość dodana dzięki podzespołom najwyższej jakości

Zaopatrujemy się w komponenty wyłącznie od renomowanych i największych producentów, zgodnie z surowymi wytycznymi jakości. Wszyscy dostawcy podlegają rygorystycznemu procesowi kwalifikacji. Standardowo, wszystkie moduły fotowoltaiczne podlegają okresowym badaniom oraz kontrolom jakości przeprowadzanym przez inżynierów-specjalistów w fabrykach naszych dostawców.

Najwyższa jakość potwierdzona w niezależnych testach

Produkty m.in. IBC SOLAR są certyfikowane zgodnie ze wszystkimi wymaganiami jakości, a także niezależnie testowane przez największe organizacje certyfikujące, takie jak TÜV, VDE i SGS.

Pomiary elektroluminescencji wykrywają najmniejsze błędy

Producenci wykorzystuje dodatkowe techniki badawcze do sprawdzenia modułów oraz ich parametrów technicznych. W momencie, gdy prąd przepływa przez moduł, dwie niezależne kamery elektroluminescencyjne wykonują zdjęcia ogniw fotowoltaicznych. Podczas tego procesu moduły fotowoltaiczne zostają efektywnie prześwietlone w celu wykrycia ewentualnych wad, które mogłyby powstać np. podczas transportu.

Pewna niezawodność poprzez testy żywotności w komorach klimatycznych

Panele fotowoltaiczne Długotrwałe testy paneli są przeprowadzane w komorach klimatycznych. Komór klimatycznych używa się do sprawdzenia czy poszczególny moduł jest w stanie wytrzymać szczególne warunki środowiskowe, takie jak bardzo wysoka temperatura i duża wilgotność. W jednej komorze klimatycznej moduł fotowoltaiczny musi wytrzymać okres ponad 1000 godzin w temperaturze 25 °C oraz wilgotności 85 %. Z kolei w drugiej komorze jest przeprowadzany cykl temperaturowy. Oznacza to, ze moduły są sprawdzane pod kątem zmian temperatur z zakresu od –25 °C do 85 °C.

Gwarantowana wysoka jakość podczas całego okresu użytkowania.

Inwertery do zestawów fotowoltaicznych to o wiele więcej niż tylko przetwornice mocy. W rzeczywistości kontrolują i nadzorują one pracę całej instalacji fotowoltaicznej.

Inwertery to urządzenia przetwarzające energię pozyskaną z paneli słonecznych fotowoltaicznych na energię użyteczną wykorzystywaną przez urządzenia elektryczne w domu lub firmie.

W ofercie SOLEKO POLSKA posiadamy precyzyjnie zaprojektowane rozwiązania inwerterów sieciowych stworzone po to, by spełnić wymagania każdego rodzaju instalacji fotowoltaicznej ( solarnej ).  Zapewniamy solidnie komponenty złożone z materiałów najwyższej jakości. Posiadamy w ofercie systemy od takich czołowych firm jak SMA, Fronius, STECA czy ABB.

W zależności od wielkości systemu solarnego dobierane są odpowiedniej mocy i rodzaju inwertery. SOLEKO POLSKA oferuje pełny zakres markowych inwerterów solarnych - od małych, jednofazowych do trójfazowych, centralnych dużej mocy. Inwertery z oferty mogą pracować zarówno w małych domach jednorodzinnych jak i w elektrowniach solarnych o mocy setek kilowatów.

Zauważyć należy, że inwertery można łączyć ze sobą. Dzięki tej możliwości elastycznie dobiera się odpowiednią moc inwerterów do mocy instalacji fotowoltaicznej.
Produkty SOLEKO POLSKA są doskonałym wyborem dla osób, które oczekują od tego tupu urządzeń wysokiej jakości, które jednocześnie stają się bardzo opłacalną inwestycją na przyszłość.

Poniżej prezentujemy najczęściej wykorzystywane inwertery dla instalacji fotowoltaicznych na domkach jednorodzinnych oraz małych i średnich firmach.

Inwertery fotowoltaiczne

Inwertery - specyfikacja wybranych modeli

 

StecaGrid 3203 – 5503

Fronius Symo 3.0-3 - 8.2-3

Spirvent Wolta 2-10

SMA 5000TL–12000TL

Ilość faz

3

3

1-3

3

Moc wyjściowa (W)

3 300 – 5 620

3 000 – 8 200

2 000 – 10 000

5 100 – 12 275

Max. zalecana moc PV

4 000 – 6 700

3 500 – 9 500

3 050 – 11 000

6 100 – 14 700

Liczba trackerów MPP

1

2

1-2

2

Waga (kg)

10

16-22

15-35

37

Wymiary (mm)

340 x 608 x 222

645 x 431 x 204

490 x 380 x 175

470 x 730 x 240

 

Przejdź dalej do:

Zestawy fotowoltaiczne - panele słoneczne - ceny

Dotacje - Dofinansowania - programy

"Porady i wiedza" - fotowoltaika - panele słoneczne

Panele fotowoltaiczne źródło zielonej energiiSłońce można efektywnie wykorzystywać do otrzymywania ciepła lub wytwarzania energii elektrycznej. Obecnie funkcjonuje wiele możliwości, które pozwalają na ogromne oszczędności w stosunku do konwencjonalnych źródeł energii oraz zmniejszają ogólne zanieczyszczenie środowiska.

Najbardziej rozpowszechnionym sposobem wykorzystania promieniowania słonecznego są zestawy solarne oparte o panele fotowoltaiczne.

Panele fotowoltaiczne przekształcają światło w energię elektryczną. Będąc świadomym, że prąd elektryczny kosztuje coraz to większe pieniądze, instalacje solarne są w stanie przynieść swoim właścicielom wymierne oszczędności w domowym budżecie.

Ogniwa fotowoltaiczne dzielą się na 2 główne grupy dostępne obecnie na rynku:

Moduły monokrystaliczneModuły monokrystaliczne

 

Moduły fotowoltaiczne wytworzone z ogniw monokrystalicznych posiadają obecnie najwyższą sprawność wśród wszystkich modułów fotowoltaicznych oraz żywotność wynoszącą co najmniej 30 lat. Ogniwo wykonane jest z jednego kryształu: wysoka sprawność uzyskana zostaje w wyniku dokładnie równego ukierunkowania struktury kryształu w jednym kierunku. Oznacza to jednak ekstremalnie wysoki nakład produkcyjny i znacznie wyższe koszty.

 

 

Moduły polikrystaliczneModuły polikrystaliczne

Moduły polikrystaliczne, jak również moduły multikrystaliczne produkowane są w korzystniejszym ekonomicznie procesie. Czysty półprzewodnikowo krzem zostaje rozpuszczony w podciśnieniu pod szkłem ochronnym i przelewany do tzw. kokili, w których w odpowiedniej temperaturze kierunkowo zastyga.

Multikrystaliczne bloczki obrabiane są dalej przy pomocy precyzyjnych pił do postaci słupków o kwadratowej, komórkowej powierzchni, które następnie kroi się i czyści przy użyciu pił taśmowych do multikrystalicznych krążków krzemu o grubości 200 mµ.

Ten pośredni produkt nazywany jest również "płytką". Sprawność wysokowartościowych jakościowo ogniw fotowoltaicznych polikrystalicznych nie jest znacząco niższa od sprawności ogniw monokrystlicznych. Ponadto ogniwa polikrystaliczne z uwagi na rozsądny stosunek jakości do ceny są najczęściej wybierane przez Klientów (w ponad 90% instalacji).

 

W ofercie SOLEKO POLSKA znajduje się szeroka gama paneli słonecznych polikrystalicznych i monokrystalicznych głównie europejskich producentów (IBC Solar, Sharp, Benq, XDISC, Bruk Bet). Ich niezawodność i wysoka jakość sprawiają, że moduły te są wśród najlepiej sprzedających się produktów tego rodzaju dostępnych na rynku europejskim. Posiadają one aż 15-letnią podstawową gwarancję na produkt (IBC) oraz 25-letnią gwarancję dla wydajności powyżej 80%.

Wszystkie moduły fotowoltaiczne przechodzą szczegółowe testy sprawdzające zgodność z najwyższymi wymogami jakościowymi. Każdorazowo przed wyjazdem na montaż ekipa SOLEKO POLSKA sprawdza specjalistycznymi urządzeniami sprawność każdego panelu słonecznego.

Naszymi dostawcami/producentami są jedne z największych firm solarnych w Niemczech tj. np. IBC SOLAR. Na prośbę Klienta są sprowadzane wskazane marki paneli oraz inwerterów, niewymienionych na niniejszej stronie firmowej.

W osobnej zakładce (wybrane modele PV) można sprawdzić szczegóły wybranych paneli fotowoltaicznych wraz z ich specyfikacjami technicznymi.

 

Przejdź dalej do:

Zestawy fotowoltaiczne - panele słoneczne - ceny

Dotacje - dofinansowania - programy

"Porady i wiedza" - fotowoltaika - panele słoneczne

Polityka prywatności

Fundusze Europejskie Program Regionalny Województwo Świętokrzyskie