Słońce można efektywnie wykorzystywać do otrzymywania ciepła lub wytwarzania energii elektrycznej. Obecnie funkcjonuje wiele możliwości, które pozwalają na ogromne oszczędności w stosunku do konwencjonalnych źródeł energii oraz zmniejszają ogólne zanieczyszczenie środowiska.

 

Najbardziej rozpowszechnionym sposobem wykorzystania promieniowania słonecznego są zestawy solarne oparte o panele fotowoltaiczne.

Panele fotowoltaiczne przekształcają światło w energię elektryczną. Będąc świadomym, że prąd elektryczny kosztuje coraz to większe pieniądze, instalacje solarne są w stanie przynieść swoim właścicielom wymierne oszczędności w domowym budżecie.

 

Ogniwa fotowoltaiczne dzielą się na 2 główne grupy dostępne obecnie na rynku:

 

Moduły monokrystaliczne

 

Moduły fotowoltaiczne wytworzone z ogniw monokrystalicznych posiadają obecnie najwyższą sprawność wśród wszystkich modułów fotowoltaicznych oraz żywotność wynoszącą co najmniej 30 lat. Ogniwo wykonane jest z jednego kryształu: wysoka sprawność uzyskana zostaje w wyniku dokładnie równego ukierunkowania struktury kryształu w jednym kierunku. Oznacza to jednak ekstremalnie wysoki nakład produkcyjny i wyższe koszty.

 

 

Moduły polikrystaliczne

Moduły polikrystaliczne, jak również moduły multikrystaliczne produkowane są w korzystniejszym ekonomicznie procesie. Czysty półprzewodnikowo krzem zostaje rozpuszczony w podciśnieniu pod szkłem ochronnym i przelewany do tzw. kokili, w których w odpowiedniej temperaturze kierunkowo zastyga.

Multikrystaliczne bloczki obrabiane są dalej przy pomocy precyzyjnych pił do postaci słupków o kwadratowej, komórkowej powierzchni, które następnie kroi się i czyści przy użyciu pił taśmowych do multikrystalicznych krążków krzemu o grubości 200 mµ.

Ten pośredni produkt nazywany jest również "płytką". Sprawność wysokowartościowych jakościowo ogniw polikrystalicznych nie jest znacząco niższa od sprawności ogniw monokrystlicznych.

 

 

W ofercie SOLEKO znajduje się szeroka gama paneli polikrystalicznych i monokrystalicznych. Ich niezawodność i wysoka jakość sprawiają, że moduły te są wśród najlepiej sprzedających się produktów tego rodzaju dostępnych na rynku europejskim. Posiadają one 10-letnią podstawową gwarancję na produkt oraz 25-letnią gwarancję dla wydajności powyżej 80%.

 

Wszystkie moduły fotowoltaiczne przechodzą szczegółowe testy sprawdzające zgodność z najwyższymi wymogami jakościowymi.

Naszymi dostawcami są jedne z największych firm solarnych w Niemczech tj. IBC SOLAR. Na prośbę Klienta są sprowadzane wskazane marki paneli oraz inwerterów, niewymienionych na niniejszej stronie firmowej.

 

Poniżej można pobrać specyfikację wybranych paneli fotowoltaicznych wraz z ich specyfikacjami.

Polityka prywatności

Fundusze Europejskie Program Regionalny Województwo Świętokrzyskie