Kolektory słoneczne dotacje i dofinansowanie | SOLEKO

Informacje na temat - "Kolektory słoneczne dotacje z NFOŚiGW"

Informujemy, że wyczerpały się środki finansowe zarezerwowane na program dofinansowań 45% na kolektory słoneczne do ciepłej wody użytkowej z NFOŚiGW. Jakkolwiek spotykane są inicjatywy na szczeblu gminnym lub wojewódzkim umożliwiające skorzystanie z innych form wsparcia instalacji solarnych. Firma SOLEKO chętnie sprawdzi takie informacje za Państwa. Zapraszamy zatem do kontaktu.

 

Więcej na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Oficjalnie jednak rusza wdrażanie kolejnego programu dotacyjnego nazwanego "PROSUMENT". Na początku tj. w 2014 roku o dofinansowanie do instalacji solarnych można się starać poprzez pośrednictwo samorządów. Najczęściej będzie to miało formę przetargów gminnych.

Szacuje się, że od marca 2015 roku będzie możliwość samodzielnego wnioskowania o dofinansowanie za pośrednictwem banków uczestniczących w programie.

 

Program Prosument będzie umożliwiał dotacje do 40% wartości kosztów systemu solarnego w połączeniu z kredytem oprocentowanym na 1% w skali roku. Wartość maksymalnego dofinansowania od 2016 roku obniży się do 30%.

Warto zauważyć, że Prosument faworyzuje zdecydowanie panele fotowoltaiczne do produkcji prądu. Kolektory słoneczne do ciepłej wody użytkowej otrzymają dotację 20% w roku 2015 oraz 10% od roku 2016.

 

Firma SOLEKO będzie świadczyć kompleksową pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia związanego z pozyskaniem dofinansowania na kolektory słoneczne do ciepłej wody użytkowej oraz instalacje fotowoltaiczne do produkcji prądu. Dla klienta będziemy przygotowywać wszelką potrzebną dokumentację wymaganą przez banki.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z instalacji solarnych firmy SOLEKO w naszej galerii zdjęć.

 

Panele fotowoltaiczne - kolektory słoneczne - informacja o programie Prosument

Dofinansowanie z NFOŚiGW obejmie zakup i montaż nowych instalacji i mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) do produkcji:
- energii elektrycznej lub
- ciepła i energii elektrycznej (połączone w jedna instalację lub oddzielne instalacje w budynku),
dla potrzeb budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wielorodzinnych.

Umożliwiona będzie również wymiana istniejących instalacji na bardziej efektywne i przyjazne środowisku.

Program nie przewiduje dofinansowania dla przedsięwzięć polegających na zakupie i montażu wyłącznie instalacji źródeł ciepła np samych kolektorów słonecznych czy pompy ciepła.

Beneficjentami programu będą osoby fizyczne (prywatne), spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe oraz jednostki samorządu terytorialnego i ich związki.

 

Podstawowe zasady udzielania dofinansowania z środków NFOŚiGW w ramach programu "Prosument":

- kredyt preferencyjny wraz z dotacją nawet do 100% kosztów kwalifikowanych instalacji,
- dotacja w wysokości 20% (kolektory słoneczne, pompy ciepła) lub 40% (panele fotowoltaiczne) dofinansowania (15% lub 30% po 2015 r.),
- maksymalna wysokość kosztów kwalifikowanych 100 tys. zł - 450 tys. zł, w zależności od rodzaju beneficjenta i przedsięwzięcia,
- określony odgórnie maksymalny jednostkowy koszt kwalifikowany dla każdego rodzaju instalacji,
- oprocentowanie kredytu: tylko 1%,
- maksymalny okres finansowania kredytem: 15 lat,
- wykluczenie możliwości uzyskania dofinansowania kosztów przedsięwzięcia z innych środków publicznych

 

Przejdź dalej do:

 

Zestawy solarne, kolektory słoneczne cena

Dotacje do kolektorów i paneli słonecznych z NFOŚiGW

"Porady i wiedza" dotyczące zestawów solarnych